iDrby iPad iPhone

Co přinese iOS 12.1? Třetí beta systému odhaluje více

iOS 12, iOS 12.1

Další drobná aktualizace iOS 12.1 přinese systému pár nových funkcí a vylepšení. Už třetí beta odhaluje, na co se můžeme všichni v brzké době těšit.

Vývojáři nyní testují v pořadí už třetí betaverzi systému. Je tak možné, že už za pár týdnů se dočkáme oficiální ostré verze, která se všem uživatelům kompatibilních iOS zařízení objeví v možnostech aktualizace. A co všechno přibude nebo se zlepší?

iOS 12.1 přinese skupinové FaceTime hovory

Novinka, na kterou se moc těšíme, jsou skupinové FaceTime hovory. To je také hlavní změna tohoto drobného updatu. Jak už Apple při představování iOS 12 ukázal, skupinová verze populárních videohovorů dokáže propojit až 32 účastníků a automaticky se budou zvětšovat ti uživatelé, kteří budou mluvit.

V kódu třetí betaverze byl nalezen ještě jeden zajímavý prvek. Budoucí iOS systém se zřejmě vypořádá s identifikací tváře i ve vodorovné poloze. To znamená, že pokud budete držet iPhone nebo příští iPad vodorovně, podaří se díky Face ID odemknout. Nyní funguje technologie pouze při držení telefonu na výšku.

Další vylepšení nejsou tak velká nebo se jedná výhradně o opravy chyb a zrychlení běhu systému. Když vše půjde tak, jak má, dočkáme se nového iOS 12.1 ještě před příchodem zimy.

Zdroj: Appleinsider.com

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)