Poradna

Jak v iOS 11 vypnout Wi-Fi a Bluetooth

iOS 11

Apple poměrně nedávno vydal nový systém iOS 11 a ten trochu mění používání přepínačů v Ovládacím centru pro aktivaci Wi-Fi a Bluetooth.

Nové Ovládací centrum se většině uživatelů líbí. Zejména možnost si přidat nebo odebrat přepínače se setkala s pozitivními ohlasy. Co ale zůstává a odstranit nelze, to jsou přepínače konektivity. V okně se ukazuje režim letadla, mobilní sítě, Wi-Fi a Bluetooth připojení. Když tuto oblast ještě zvětšíte (u novějších iPhonů pomocí 3D Touch, u starších a na iPadech dlouhým podržením), tak získáte navíc přepínače AirDropu a Osobní hotspot.

iOS 11 Ovládací centrum

To už známe, ale kdekoho může překvapit, že když vypnu přes Ovládací centrum Wi-Fi nebo Bluetooth, zůstává pořád aktivní. Tím, že provedu deaktivaci z dolní vyjíždějící nabídky, zruším pouze aktivní připojení. Jinak řečeno, odpojím se od stávající Wi-Fi sítě. V případě Bluetooth pak jen odpojím připojená zařízení.

iOS 11 mění používání přepínačů, je to správně?

Nelze říct, zda je tato změna správná nebo špatná. Každý si musí ale uvědomit, že vypnutí Wi-Fi v Ovládacím centru nemá za následek úplnou deaktivaci možnosti napojení se na jiné Wi-Fi sítě. V tom může být trochu problém. To samé u Bluetooth přepínače.

Jak úplně vypnout Wi-Fi a Bluetooth na iPhonu s iOS 11

  • Jděte do Nastavení – Wi-Fi a horní přepínač uveďte do vypnuté polohy
  • V případě Bluetooth pak musíte do Nastavení – Bluetooth a provést to samé

Není jiná možnost, jak jednotlivě vypnout Wi-Fi nebo Bluetooth z Ovládacího centra, jak tomu bývalo dříve. Když chcete ale najednou rychle deaktivovat veškerou konektivitu, dobře poslouží režim Letadlo. Ten lze z Ovládacího centra zapínat a vypínat a není v tom žádný háček.

iOS 11 Ovládací centrum

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)