Produktivita

iOS 11: Ušetřete úložiště, odsuňte nepoužívané aplikace

iOS 11 Offload app

V novém systému iOS 11 bude k dispozici funkce pro ušetření úložiště. Ta vás provede nepoužívanými aplikacemi a dovolí je odsunout jinam.

Apple si v poslední době každý rok připraví do nového iOS ne moc viditelné změny. Je jasné, že tak, jak například změnil design iOS 7 oproti předchozí verzi, byla extrémní změna. Nyní je čas spíše na chytré vychytávky. A těch je v iOS 11 opravdu požehnaně. Podívejte se, co zvládne nová funkce odsunutí aplikací.

V nabídce Nastavení a položce Obecné a Úložiště je přehledně zobrazeno, co vám zabírá místo na iPhonu. Horní lišta ukazuje typ médií, pod ní jsou doporučení a poslední sekci zastupují jednotlivé aplikace. Vedle každé aplikace je pak zobrazeno, kolik zabírají místa a pod jejím názvem pak datum posledního použití. To se hodí v případě, kdy máte v zařízení aplikací více a pokud uvidíte, že jste ji nikdy nevyužili, zřejmě pro vás není tak důležitá a můžete ji hned smazat.

iOS 11 mění způsob odsouvání aplikací

Největší změnou od iOS 11 je ale způsob, jakým lze s aplikacemi pracovat. Apple nazývá novinku jako „Offload App“. To by se volně dalo přeložit jako odsunutí aplikace. V praxi se aplikace vymaže, data v telefonu zůstanou a jediným kliknutím jde pak vrátit zase zpět.

Funguje to tak, že tlačítkem Offload App aplikaci vymažete, ale data, která v ní máte, se zachovají. Pokud byste tak například smazali Facebook, zůstanou v telefonu uloženy přihlašovací údaje, zprávy s kamarády atd. Na ploše vám ikona aplikace zůstane, ale u názvu aplikace se objeví znak mráčku. To znamená, že aplikace není fyzicky v telefonu. Jediným kliknutím na aplikaci z plochy pak umožníte její stažení a jakmile je v telefonu natažena, můžete ji používat tak, jako dříve.

Jedná se o změnu způsobu fungování, protože už teď, když si nějakou aplikaci z App Store stáhnete, prováže se s vaším Apple ID účtem. Smazat ji můžete bez ztráty dat a v App Store pak vidíte onen znak mráčku. Toto je ale daleko pohodlnější.

Zdroj: Appleinsider.com

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)