Produktivita

iOS 11: Jak používat klávesnici pro psaní jednou rukou

iOS 11 klávesnice

V nadcházejícím systému iOS 11 se to užitečnými novinkami jenom hemží. Jednou z nich je podpora psaní jednou rukou. Jak si ji nastavíte?

Je to drobné vylepšení, ale dokáže nesmírně zrychlit práci s klávesami. S dobou, kdy se úhlopříčky displejů iPhonu zvětšují oceníte uskupení kláves na stranu ruky, kterou píšete. Lze přitom přepínat mezi levým nebo pravým a také nastavit, jak má klávesnice vždy vypadat, abyste nemuseli vždy rozložení měnit.

Přestože nejrychlejší je zřejmě psaní oběma rukama, většinou musím říct, že držím telefon jedinou rukou. Můj iPhone 7 není tak velký jako verze Plus, ale i tak se občas prstem více natahuji do protilehlé části.

Jak používat klávesnici s jednou rukou v iOS 11

  • Stiskněte a podržte klávesu emoji
  • Vyberte ikonu klávesnice zarovnané vpravo nebo vlevo
  • Pokud chcete rozložení kláves vrátit, vyberte prostřední možnost

iOS 11

Tato vymoženost se nenachází na menších modelech iPhonů, takže například iPhone SE nebo 5s mají smůlu. Ale u nich se předpokládá, že prsty dosáhnete jednoduše všude.

Jak nastavit klávesnici pro psaní jednou rukou jako výchozí v iOS 11

  • Běžte do Nastavení a tam do položky Obecné
  • Sjeďte dolů a najděte volbu Klávesnice
  • V ní se objeví mimo jiné 3 možnosti – levé nebo pravé uspořádání a beze změny

iOS 11

Pokud chcete ale rychle přejít do nastavení výchozího rozložení klávesnice, vyberte a držte klávesu se smajlíkem a vyberte úplně horní možnost Nastavení klávesnice…

iOS 11

Toto nastavení je přítomné pouze po aktualizaci telefonu na iOS 11. Pokud jste nedočkaví a chcete už novinku v podobě rozložení klávesnice vyzkoušet, stáhněte si veřejnou betaverzi systému. V tuto chvíli by měla být už stabilní a hrozí minimální nebezpečí. Když ale vydržíte počkat, už v úterý večer se dočkáte oficiálního oznámení o aktualizaci. Ta bude k dispozici všem a jednoduše aktualizujete tak, jak jste zvyklí.

Zdroj: 9to5mac.com

Apple Watch PowerBeats3

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)