iDrby

Jak v iOS 11 nastavit sluchátka AirPods a jak na nich využít Siri

AirPods
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Sluchátka Apple AirPods jdou v iOS 11 nastavit dle toho, jakou reakci chcete provést, když na ně dvakrát poklepáte. Značné využití nabídne využití Siri.

Dvojí poklepání na sluchátko AirPods může vyvolat hlasovou asistentku Siri, zároveň ale umožní přehrát nebo pozastavit přehrávání, či přeskočit v přehrávané hudbě na následující nebo předchozí skladbu.

K výběru vámi oblíbené akce stačí v iPhonu nebo iPadu přejít do jeho Nastavení a tam vybrat možnost Bluetooth. Pokud nejsou sluchátka připojená, stačí otevřít jejich pouzdro. Když se vám následně zobrazí ve výčtu zařízení, a jsou ukázána jako připojená, zvolte u nich symbol „i“.

 

Dvojí poklepání

Vyjma odpojení, přejmenování, automatické detekce sluchátek a volby zapnutého mikrofonu se vám zobrazí i nabídka akce dvojího poklepání na daném sluchátku. Po výběru levého nebo pravého si pro to dané můžete zvolit jednu z řečených funkcí, samozřejmě klidně pro každé jinou.

AirPods

Různé možnosti je vhodné nastavit si dle toho, jste-li praváci či leváci, protože to určuje, kterou rukou se kterého sluchátka dotýkáte častěji. Protože má v našich končinách Siri stále omezené funkce (protože nepodporuje češtinu), bude jistě nejvhodnějším výběrem nastavení další stopy na jednom sluchátku a předchozí stopy na druhém.

Možnost přehrání či pozastavení přehrávání totiž můžete docílit i jinak, než poklepáním na některé ze sluchátek. Máte-li zapnutou automatickou detekci AirPods, po jejich vyndání z ucha se přehrávání, díky jejich integrovanému senzoru, automaticky pozastaví. Po opětovném vložení do ucha se však opětovně zapne.

 

Ovládání hlasitosti skrze Siri

Pokud vám angličtina nevadí, hlasová asistentka Siri dokáže ovládat i hlasitost přehrávané stopy. Pokud máte na dvojí poklepání některého ze sluchátek právě Siri nastavenou, po této akci ji stačí říci např. „volume maximum“. Chcete-li však hlasitost blíže specifikovat, stačí vyslovit požadovaná procenta, jako třeba „fifty percent volume“.

AirPods

Siri zvládá i výběr konkrétních stop, pokud jí řeknete, kterou právě chcete přehrát. Také ale umí zapnout náhodné přehrávání z vašeho playlistu příkazem „turn shuffle on“. Pokud se vám pak stane, že se vám jedno ze sluchátek někam zakutálí, hodí se i příkaz „Find my AirPods“.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.