iDrby

V iOS 11.2 se zrychlí bezdrátové nabíjení. Stále bude ale prostor na zlepšení

Bezdrátové nabíjení

Další aktualizace systému iOS 11.2 přinese uživatelům možnost využít výkonnější bezdrátové nabíjení. To bude schopno dobíjet výkonem až 7,5 W.

Nedávno uvedené iPhony 8, 8 Plus a X podporují bezdrátové nabíjení standardu Qi. To je schopno při položení telefonu na podložku bezdrátové nabíječky zařízení ihned začít dobíjet. Problém je ale v tom, že nedosahuje takových rychlostí nabíjení, jako při zapojení nabíjecího kabelu. I když, je to trochu složitější…

Proč se nabíjí iPhone pomalu i pomocí kabelu?

Apple nikdy moc neřešil rychlost dobíjení svých zařízení. Když si koupíte iPhone, a to jakoukoliv verzi, dostanete společně s ním v balení 5wattový adaptér. Ten je sice hezky malý a vejde se všude, ale dobíjí telefon dost pomalu. Pokud tak potřebujete rychle někam jít a telefon zrovna žadoní o dobití, moc toho do něj nenacpete.

O poznání lepší je nabíjení iPhonu nabíjecím adaptérem z iPadu. K němu Apple přibaluje 10wattový nebo 12wattový adaptér. Je sice o trochu větší a těžší, ale zvládne dobít telefon až skoro dvakrát tak rychleji.

Bezdrátové nabíjení Qi podporuje až 15wattový výkon

U bezdrátového nabíjení je ovšem ještě přítomno další omezení a to v samotném řešení v dobíjeném zařízení. To musí podporovat vyšší výkon a v současnosti jsou všechny telefony americké značky omezeny pouze na 5 W. Takže i kdybyste měli bezdrátovou nabíječku připojenou do silnějšího adaptéru, telefon se bude nabíjet pomalu.

S iOS 11.2 se situace trochu zlepší a jak ukazuje beta verze systému, Apple posune hranici na 7,5 W. Redaktoři serveru Appleinsider.com zkoušeli nabít iPhone X s iOS 11.2 beta bezdrátovou nabíječkou Belkin Boost Up a z 46 % na 66 % baterie se dostali za 30 minut. Úplné nabití telefonu by tak mohlo trvat kolem 2,5 hodiny.

Proč Apple stále nedokáže nabídnout podporu pro 15wattové nabíjení, které je stropem pro Qi standard, není zatím úplně jasné. iOS 11.2 bude v ostré verzi venku zhruba za několik týdnů a všichni tak budou mít možnost si s novými iPhony vyzkoušet rychlejší nabíjení.

Zdroj: Aplpeinsider.com

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)