iDrby

Notifikace v iOS 10 doznaly velkých změn, jsou teď více interaktivní

Notifikace iOS 10

S novým systémem se rozšířily možnosti notifikací a můžete s nimi dělat spoustu věcí. Jak se v iOS 10 využít notifikace naplno?

Notifikace v iOS 10 umí daleko více než kdy předtím. Apple je přepracoval a v současnosti s nimi můžete provádět doslova psí kusy. Jak s nimi efektivně pracovat si přečtěte níže.

Notifikace na uzamčené obrazovce

Na první pohled je patrné, že vzhled nových notifikací je odlišný. Bannery jsou zaoblenější. Jejich největší předností je, že nemusíte každou z nich otevírat a pracovat pak v jednotlivých aplikacích, ale lze pracovat rovnou s notifikací jako takovou.

Velmi přitom záleží, zda můžete využívat funkci 3D Touch. Ta je k dispozici pouze na iPhonech 6s, 6s Plus, 7 a 7 Plus. Přejetím prstu doleva se nabídne možnost vymazání notifikace. To je společné pro všechny zařízení. Ty s 3D Touch mají k dispozici po silnějším zatlačení prstu na notifikaci i další možnosti.

Notifikace iOS 10

Znamená to, že po zatlačení se dostanete do dalšího rozhraní, které umožní třeba odpovědět rovnou na zprávu, aniž byste otevírali aplikaci Zprávy. Při oznámení kalendáře, když dostanete upozornění na schůzku, uvidíte celodenní přehled. Opět bez nutnosti otevírat aplikaci. Podobně fungují i další aplikace.

 

Stejné možnosti lze vyvolat, když je iPhone odemčený a notifikace uvidíte na horní části displeje. Zatlačte na ní silněji prstem a hned se ukáží další akce.

Funguje to podobně jako v případě, že zařízení je odemčený a oznamovací proužek se objeví v horní části obrazovky. Nyní, s 3D Touch uživatelé mohou příliš tlačit, že oznámení o otevření zprávy a komunikovat s oznámením, aniž by otevření aplikace.

Aplikace třetích stran

Pro vývojáře ostatních aplikací, které nevyvíjí přímo Apple se tímto otevírají další možnosti. Americká firma jim umožňuje do svých aplikací integrovat nové volby notifikací. Populární Uber tak například dokáže zobrazit trasu řidiče na mapě, aniž byste museli otevírat samotnou aplikaci.

Notifikace iOS 10

Řazení notifikací

S iOS 10 jsou notifikace automaticky organizovány od nejnovější nahoře po nejstarší dole. V iOS 9 jste mohli určit způsob, kterým se budou ukazovat. A jestli se chcete zbavit všech notifikací z oznamovacího centra, stačí silnějším stisknutím na symbol křížku možnost Smazat všechna oznámení.

 

Mediální zprávy

Také se změnili možnosti, jak si zobrazit příchozí mediální obsah. Když vám vyskočí notifikace s došlou fotografií nebo videem, jednoduše ji silněji stiskněte a obsah se rovnou objeví a přehraje. Zase tak není nutné pouštět aplikaci.

Zdroj: Appleinsider.com

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)