Technologie

iOS 10 je nainstalováno již na téměř 80 % aktivních iOS zařízeních

aktualizace, iOS 10.3, iOS 10
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Je tomu něco málo přes pět měsíců, kdy bylo iOS 10 poskytnuto široké veřejnosti a nyní je nainstalováno již na 79 % aktivních zařízeních.

Tuto zprávu poskytl sám Apple. Koláč s jednotlivými údaji, platnými k 20. únoru 2017, totiž rozeslal vývojářům. iOS 9, nyní běžící na šestnácti procentech aktivních zařízení, zaobíralo loni za stejné časové období na 77 %. Je tedy vidět, že iOS 10 je o něco „úspěšnější“. Ostatní verze operačního systému iOS pak aktuálně paběrkují s pouhými pěti procenty.

aktualizace

 

Za úspěchem stojí i iPhone 7

Za rozšíření iOS 10 samozřejmě může i úspěch prodeje telefonů iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Zejména po větším telefonu byl hlad a tento model byl na mnohých trzích nedostatkovým zbožím (Českou republiku nevyjímaje). V neposlední řadě pak i to, že iOS 10 je možné nainstalovat na stále hojně rozšířené iPhony 5 s tím, že jejich nástupce iPhone 5s je ještě v nabídce mnohých obchodů, přičemž iOS 10 v něm běží naprosto bezproblémově.

Aktuálně byla vydána třetí beta systému iOS 10.3, která přináší hlavní novinku v podobě přidání služby Find My AirPods do aplikace Find My iPhone. Pokud tak nebudete moci svá sluchátka najít, aplikace vám v tom pomůže. Z dalších novinek se můžete těšit na vylepšení funkcí 3D Touch nebo CarPlay.

Představení nástupce iOS 11 je naplánováno na 9. června 2017, kdy se bude v McEnery Convention Center v San Jose konat WWDC 2017, kam se vrací ze San Franciska po dlouhých patnácti letech. Kromě předpokládaného uvedení iOS 11 a macOS 10.13 bychom měli vidět i ukázky aktualizací tvOS a watchOS, možná i vylepšení služeb iCloud a Apple Music. Představení žádného hardwaru se naopak čekat nedá.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone 8 AirPods

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.