Poradna

Jak importovat fotky a videa z iPhonu do Macu

fotky a videa

Existují dva způsoby, jak dostat fotky a videa z iPhonu na váš Mac. My si ukážeme oba a vysvětlíme si, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Někdo preferuje automatickou synchronizaci fotek a videí mezi všemi svými zařízeními. Někdo ale nechce mít všude ty stejné fotky a videa a volí manuální postup. Ať už patříte k jedné nebo druhé skupině, přečtěte si, jak docílit importu a co nabízí za výhody.

Automatická synchronizace fotek a videí přes iCloud

Pohodlná synchronizace mezi všemi zařízeními, které jsou přihlášené pod stejným iCloud účtem, je nejčastější způsob, jak mít všude stejné fotky a videa. Stačí mít v iPhonu nastavenou knihovnu fotografií na iCloudu. K přepínači se dostanete v Nastavení – váš profil – iCloudFotografie. Na Macu pak pusťte aplikaci Fotky, klikněte v horním panelu na název aplikace, vyberte Předvolby… a záložku iCloud. Tam je položka Knihovna fotografií na iCloudu.

 

Pokud máte vše takto nastavené, tak v případě, že zařízení bude připojené k Wi-Fi, bude kontrolovat fotky a videa v hlavním albu Fotografie. Od teď tam uvidíte stejný obsah.

Manuální synchronizace fotek a videí

Může se stát, že automatické nastavení nechcete a fotky nebo videa, které pořídíte iPhonem, budete importovat do Macu manuálně. V tom případě stačí mít kabel pro připojení iPhonu k Macu. Po propojení se automaticky spustí aplikace Fotky a v postranním panelu uvidíte název svého iPhonu. Na ten, když kliknete, zobrazí fotky a videa, která už byla do aplikace importována a ty položky, které importem neprošly.

 

Na výběr pak máte import všech nových položek, nebo lze vybrat ty, které se mají do Macu přetáhnout. Je to jednoduché a ve stylu Applu, velmi přehledné. Fotografie a videa se importují do hlavní složky Fotografie. Pokud máte položek více, nemusíte zdlouhavě všechny hledat a jen přejděte do alba Poslední import.

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)