iDrby

Ikea představila své chytré žárovky

chytré žárovky
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Mezinárodní švédská společnost Ikea představila své řešení chytrých žárovek. Má to však jeden háček – nepodporují Domácnost (HomeKit) od Applu.

Tzv. smart home systém, který Ikea pojmenovala Tradfri, je zatím dostupný jen ve Spojených státech. Základní balíček, který obsahuje dvě žárovky, síťový vysílač a ovladač, vyjde na 80 dolarů a je kompatibilní se standartními objímkami E12, E27 a GU10. Síťový vysílač lze zapojit k routeru nebo hubu a pomocí ovladače nebo aplikace pro iOS pak jednotlivé žárovky spravujete. Ovládat budete moci až 10 žárovek, kdy ta nejlevnější v nabídce stojí 12 dolarů. K dispozici je i sada se senzorem pohybu za 25 dolarů.

Chytré žárovky

Aplikace NUTNÁ

Aplikace Tradfri ke svému chodu potřebuje alespoň iOS 8 a ve vašem zařízení zabere 41,5 MB paměti. Což není problém. Problém je, že právě sama aplikace existuje. Tím totiž Ikea ignoruje jednoduché ovládání jeho produktů pomocí funkce Domácnost v nových systémech iOS. Takhle vždy pro jakoukoli akci se žárovkami musíte spustit aplikaci namísto toho, abyste k nim přistupovali z ovládacího centra vašeho zařízení.

Chytré žárovky

Pokud by však zrovna toto byl pro vás ten důvod, proč se poohlédnout u konkurence, nabídka je široká. Své chytré žárovky totiž nabízí jak Philips, Samsung, LG, Belkin tak třeba MiPow. Před koupí si ale zkontrolujte jejich kompatibilitu a funkce. A pokud chcete být originální a vyloženě nemáte obě ruce levé, můžete si ovladače pro hloupé žárovky, které z nich udělají chytré, sestrojit sami. Jak na to se dozvíte v první dílu naší Žluté pohovky.

Zdroj: AppleInsider.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.