iDrby

HomePod zakáže použití většiny služeb, když uživatel nebude doma

HomePod

HomePod se začne na začátku února prodávat a už unikají na povrch informace o jeho schopnostech. Má se jednat o nejchytřejší bezdrátový reproduktor na trhu.

Dle prvních zpráv z reálného používání se zdá, že HomePod bude stále sledovat polohu uživatele (pomocí jeho iPhonu) a pokud bude mimo domov, znepřístupní část služeb. To budou například kalendář, zprávy, poznámky nebo připomínky. Ostatním členům domácnosti tak zůstane obsah z těchto aplikací zapovězen.

Naopak možnost využívání Apple Music, zůstane aktivní i v případě nepřítomnosti uživatele, který nastaví HomePod pro svůj iCloud účet. Bezdrátový reproduktor se totiž sám může do Apple Music přihlásit a není zapotřebí jiné zařízení.

Reálné zkušenosti prvních testerů také naznačují, že kvalita reprodukce je lepší než u konkurentů jakými jsou Amazon Echo nebo Sonos One. Ty ale na rozdíl od HomePodu, jsou schopné rozeznat různé hlasy členů domácnosti, což reproduktor od Applu zřejmě zatím nedokáže.

Zdroj: Macrumors.com

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)