Technologie

Další generace bezdrátového reproduktoru HomePod bude využívat FaceID

HomePod

iPhone X nás navnadil a technologie rozpoznávání tváře, kterou nazývá FaceID, by se měla rozšířit do dalších produktů. HomePod nevyjímaje.

Než se FaceID rozšíří dál, tak to chvíli potrvá. Podívejte se na TouchID, které se dlouhá léta od iPhonu 5s objevovalo v jablečných telefonech a až loni na něj Apple vsadil i u MacBooku Pro. Odhady spojení HomePodu s FaceID hovoří o roku 2019.

Apple HomePod vyrazí na trh teprve v prosinci a nabídne vysokou kvalitu reprodukce, integraci hlasové asistentky Siri a rozpoznávání prostoru, kde se nachází, aby byl zajištěn optimální zvukový přednes. Siri by také měla být schopna poznat, kdo na ni právě mluví, pokud bude v okolí slyšet více hlasů.

HomePod s FaceID je logickým krokem

Integrace FaceID do HomePodu nemusí být nikterak složitá. Vzhledem k velikosti zařízení nemusí Apple šetřit každý milimetr a může optimálně navrhnout celé řešení. Nebál bych se ani funkčnosti. Na iPhonu X si snímací kamera svého uživatele vždy najde a to i v případě, že se nachází v davu a nedrží telefon přímo před sebou.

Zdroj: Macrumors.com

Back to School

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)