Aplikace

Po sledování hashtagů zavádí Instagram i doporučené příspěvky

Instagram
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikace sociální obrázkové sítě Instagram je jedním z nejvíce aktualizovaných titulů napříč celým systémem iOS. Nyní přidává doporučené příspěvky.

Instagram je jednou z nejpopulárnějších aplikací nejen v systému iOS ale i na Androidu. Od prvních verzí aplikace se ta již značně rozrostla o nespočet možností s tím, že původní omezení byla postupně odstraňována. Nahrávání snímků ve formátů čtverce už tak dávno není podmínkou.

Poslední dobou se však vývojáři hodně inspirují u konkurenční aplikace Snapchat – to zejména alespoň co se Příběhů týče, čímž se snaží zalíbit zejména mladšímu publiku. Těm postarším alespoň nedávno přidal velice užitečnou možnost sledování hashtagů. Nyní ale přicházejí značně rozporuplné doporučené příspěvky.

Ty jsou zatím dostupné jen vybrané skupině uživatelů, jejichž okruh se bude postupně rozrůstat. Brzy se tak tyto příspěvky budou zobrazovat všem. A co že to vlastně doporučené příspěvky jsou?

 

Za všechno může chytrý algoritmus

Algoritmus aplikace vybere na základě vaší interakce s ní podobné příspěvky dle toho, které vy sami sledujete a hlavně kterým dáváte označení „To se mi líbí“. Takový příspěvek bude označený jako „Doporučeno pro vás“. Když vás nebude zajímat, lze jej skrýt. Tímto krokem se tak bude Instagram učit, které příspěvky vám doporučit a které raději ne.

I když jednotlivé příspěvky skrývat půjde, funkci jako takovou vypnout moci nebudete. Instagram si od tohoto kroku slibuje zejména rozšíření obzoru jeho uživatelů, kteří tak objeví nové, pro ně zajímavé, profily, podobné těm, které již sledují. To je jistě chvályhodné, má to ale i druhou stranu mince.

Bohužel tímto krokem vývojáři ještě více rozbijí už tak dost nepřehlednou domovskou obrazovku aplikace, která se vám zobrazuje ihned po spuštění titulu. Nestačí, že už uživatelům neřadí příspěvky chronologicky, že jsou do ní přidávány sponzorované příspěvky a upozornění na nové Příběhy či uživatele z Facebooku, které byste do sítě mohli přizvat.

Je tak na zvážení každého, zda pro něho budou doporučené příspěvky plusem, nebo jen dalším obsahem, který automaticky přeskočí. Doufejme ale, že se mezi těmi všemi zbytečnostmi neztratí hlavně to důležité, kvůli čemu aplikaci vlastně používáme.

icon
InstagramInstagram, Inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.