Aplikace

Chcete kouzlit jako Harry Potter? S novou hrou od tvůrců hitu Pokemon Go budete moci

Harry Potter
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Vývojáři ze studia Niantic, kteří mají na svědomí hit Pokemon Go, uveřejnili, že připravují titul Harry Potter: Wizard Unite. Začněte se učit formule, příští rok vás pohltí mánie.

Přesné datum vydání hry zatím uveřejněno nebylo. Zatím se tedy musíme spokojit s tím faktem, že se tak stane během příštího roku. Vývojáři Niantic na hře spolupracují se společností Warner Bros. i s jejím herním oddělením Portkey Games.

Niantic slavili úspěch s hitem Pokemon Go, který však nebyl jejich prvním počinem. Tím totiž byla hra Ingress, vytvářená pro společnost Google, na jejímž pokračování také usilovně pracují. Proto představení novinky ze světa čar a kouzel mnohé překvapilo.

Harry Potter

Rozšířená realita potřetí

Ve hře Harry Potter: Wizard Unite bude využito stejné platformy, na které běží pokémoni. I ona tedy bude sázet na rozšířenou realitu a zobrazování bodů zájmu po celém světě. Vyjma učení se kouzel, prozkoumávání lokací i boje s nepřáteli dojde na úplně nové mechaniky, které vývojáři ještě nikde nepoužili.

Taky jste vždy chtěli v praxi použít kouzlo „žer slimáky“? Příští rok budete moci.

Více informací zatím uveřejněno nebylo, dá se ale očekávat, že budou postupně uveřejňovány. Jestli k hraní bude třeba speciálního příslušenství, jako třeba speciální hůlky, nebo místo ní budete nějakým způsobem používat telefon, je zatím těžké soudit. Co se ale už nyní říci dá, že opět přijde jedno velké šílenství, protože Harry Potter má obrovskou fanouškovskou základu od mladých až po ty v pokročilém věku.


Harry Potter je název řady fantasy románů britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Romány zachycují dobrodružství mladého čaroděje, Harryho Pottera, a jeho přátel, Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří všichni studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Hlavním tématem příběhu je Harryho souboj s černokněžníkem Tomem Rojvolem Raddlem (v originále Tom Marvolo Riddle), známým spíše jako Lord Voldemort, jehož cílem je dosažení vlastní nesmrtelnosti, dobytí čarodějnického světa, podmanění nekouzelníků (mudlů) a zničení všech, kdo mu stojí v cestě, zejména pak samotného Harryho Pottera.

Romány jsou směsicí žánrů fantasy a tzv. vývojového románu s prvky mystery, thrilleru, dobrodružného románu a romantického románu. Přestože bývají řazeny mezi dětskou literaturu, zabývají se velmi vážnými tématy. Podle J. K. Rowlingové je dokonce jedním z hlavních témat smrt.

Zdroj: Wikipedie


Zdroj: 9to5mac.com, Nianticlabs

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.