Aplikace

Aplikace Google Maps bude umět sdílet real-time polohu uživatele

navigace
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Google oznámil, že brzy rozšíří funkčnost jeho aplikace s mapovými podklady celého světa, do které přibude sdílení polohy uživatele v reálném čase.

Podobnou funkci například nabízí Apple v jeho aplikaci Find My Friends. Ta funguje i na hodinkách Apple Watch. Aktualizace pro mapy Googlu bude dostupná jak na platformu iOS, tak pro telefony a tablety s Androidem. Pro sdílení vaší polohy v reálném čase bude stačit dotknout se modrého ukazatele, který zobrazuje vaši aktuální pozici.

navigace

 

Sledování na každém vašem kroku

Google Maps se vás v takovém případě zeptají, po jak dlouhou dobu chcete svou aktuální polohu v reálném čase sdílet. Rozpětí si můžete nastavit od 15 minut po tři dny, či až do ručního vypnutí. V takovém případě vám bude pravidelně chodit oznámení, abyste o tomto stavu byli informováni a mohli jej kdykoli vypnout.

navigace

Aktualizace aplikace se dotkne i navigace. Nově totiž budete moci sdílet nejen polohu, kde se při cestování nacházíte, ale také předpokládaný čas dojezdu do cíle, s ostatními uživateli, kterým to povolíte.

I když jsou všechny tyto novinky jistým nabouráním soukromí uživatele, ten vše činí na vlastní zodpovědnost s tím, že vždy v aplikaci viditelně vidí, že svou polohu s ostatními sdílí. Aktualizace bychom se měli dočkat již zanedlouho.

Zdroj: AppleInsider.com

iPhone SE

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.