Aplikace Pro iOS

Game a App of the Day mají v novém App Storu v iOS 11 rekordní počty stažení

redesign
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Po 30 dní sbírala společnost Apptopia data, jak si vedou doporučené aplikace a hry v novém App Storu v iOS 11. Doporučené tituly byly stahovány i o tisíce procent více, než předtím.

U aplikací je to konkrétně o 2 172 % a u her o 963 % více. Více samozřejmě táhly bezplatné tituly, přičemž je vždy větší zájem spíše o aplikace, než o hry. Uživatele platformy také více zajímají tituly, které jsou uvedeny spíše v pracovním týdnu, než ty, na které obchod upozorňuje o víkendu.

Z dalších dat Apptopia uvádí, že 5 z 30 aplikací bylo placených. To samé platí u 11 her ze stejného celkového počtu. Tři placené aplikace z pěti byly doporučeny o víkendu, u her to byl poměr čtyři z jedenácti.

iOS 11

19 z doporučených titulů nebylo obsaženo v žádném žebříčku. Jakmile na ně ale Apple upozornil, vyšvihly se počtem stažení třeba o tisíc příček vzhůru. U těch, které již v žebříčku své místo měly, se průměrný skok po doporučení zvýšil v průměru o 137 míst.

 

Nový App Store v iOS 11

App Store je obchod s aplikacemi pro zařízení s operačním systémem iOS. Apple jej zprovoznil 10. července 2008 a už po 24 hodinách z něho bylo staženo více jak 1 milion aplikací. V roce 2012 na něm existovalo přes 650 000 aplikací a staženo jich bylo více než 35 miliard. 5. ledna 2017 už obchod obsahoval na 2 200 000 aplikací a staženo z něho bylo více jak 130 000 000 000 aplikací.

Na WWDC 2017 byla představena nová podoba obchodu, která je součástí aktualizace systému iOS na jeho verzi 11. Design se tak změnil po vzoru služby Apple Music, takže změnil nejen vzhled, ale i strukturu. Velice obdobná aplikace iTunes Store však na svou proměnu ještě čeká. Ta však místo aplikací a her nabízí koupi hudby a filmů.

Každý den „nový“ App Store přináší jednu hru a jednu aplikaci, kterou vám představí formou výběru editora. Apple se tím snaží vypíchnout zajímavé tituly, které by vás neměly minout. Zároveň se snaží, abyste měli důvod k tomu se každý den do App Storu alespoň podívat. Také přibyly rubriky jako doporučení, světová premiéra, best of atd.

Starý App Store je však stále funkční v zařízeních s iOS 10 a staršími. Jeho rozhraní v desktopových iTunes také nedoznalo žádných změn.

Zdroj: Apptopia, 9to5mac

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.