Video

Video: FUJIFILM Instax Square SQ6 – kouzlo instantní fotografie

Fujifilm Instax Square SQ6 je stylový polaroidový fotoaparát. To znamená, že pořízená fotografie vám vyjede rovnou vytištěná na papíře.

Po vybalení na vás vykoukne poměrně velký foťák, ale právě díky takové velikosti můžete tisknout fotografie o rozměru 86 na 72 milimetrů. Na zadní straně se vsouvá balíček papírů o deseti kusech.

Na horní hraně je zapínací tlačítko, které po aktivaci vysune objektiv a Instax je připravený na focení. Vedle něj pak najdete otvor pro výlez hotových fotografií.

Zadní strana slouží i ke změně fotografických režimů. Volit lze mezi automatikou, selfie, makrem, krajinou a dvojexpozicí. Fotku můžete i ztmavit nebo zesvětlit.

Instax Square SQ6 funguje na baterii

Zařízení funguje díky dvěma malým CR2 bateriím, které dostanete v balení. Na ně vyfotíte kolem 300 fotek. Zbývající počet snímků z balíčku se zobrazuje v okénku na zadní straně.

Kromě Instaxu je v krabici i návod, hezký kožený pásek na provlečení pro možnost nošení na krku a trojice barevných filtrů na blesk. Ty jsou v červené, fialové a zelené barvě.

Fotopapír pro Instax si musíte přikoupit zvlášť. Vypadá jako kazeta a jeden kus vychází v přepočtu zhruba na 28 korun.

Instax Square SQ6 můžete zakoupit ve zlatém, bílém a šedém provedení. Reálné poznatky z používání jsme uváděli v našem pořadu LifeHacker.

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)