Poradna

Fotoskener od Googlu skenuje dokumenty a fotografie bez odlesků

recenze aplikace
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Google na iOS vydal další svou aplikaci. Tentokrát se jmenuje Fotoskener a slibuje naskenování dokumentu bez nežádoucích odlesků.

Na stránkách Life Hackingu jsme vám již recenzi jedné skenovací aplikace přinesli. To se jednalo o titul Scanbot, o kterém můžeme prohlásit, že i po vydání aplikace Fotoskener stále zůstává neporaženým králem. Fotoskener je sice účinná aplikace, ale funkcí poskytuje opravdu pramálo.

 

Dokumenty i fotky

Po spuštění aplikace se ihned ocitnete v prostředí fotoaparátu. Do rámečku na displeji je třeba umístit dokument nebo fotografii, jež chcete přenést do digitální formy. Ovládacích prvků zde příliš nenajdete a vyjma spouště a možnosti zapnutí blesku se zde nachází jen vstup do galerie, která obsahuje již dříve naskenované materiály.

Po stisku spouště se vám zobrazí čtyři body. Každý v jednom rohu dokumentu nebo fotografie. Postupným směrováním telefonu na ně se bez vašeho zapříčinění pořizují jednotlivé fotografie, které se následně spojí v jednu. Toto má za efekt i to, že je tím na výsledku zajištěna redukce odlesků.

 

Jednoduchost na úkor funkcí

Po vstupu do galerie vidíte všechny vaše naskenované materiály aplikací Fotoskener. Příliš toho zde dělat nejde. Po vybrání dokumentu jej můžete otáčet, nebo mu ručně určit rohy, pokud se to aplikaci ne zcela samo podařilo.

Vyjma uložení skenu do galerie jde samozřejmě jednotlivé pokusy mazat. Více najdete jen poslání zpětné vazby vývojářům, zobrazení si nápovědy, anebo se můžete nechat přesměrovat do App Storu ke stažení jiné aplikace Googlu a to sice jeho Fotek. To je vše. Víc aplikace opravdu nenabízí.

Co sice slibuje, to plní, je to ale přece jen trochu málo. Pokud chcete minimum, bude vám stačit, pokud ale potřebujete s naskenovaným dokumentem ještě pracovat, lepší bude sáhnout po zmiňovaném Scanbotu – co se dokumentů týče. Kdybyste naopak chtěli profesionální aplikaci na skenování fotek, jasnou volbou je titul Memories.

[box type=”success” ]
  • Jednoduché ovládání
  • Redukce odlesků
[/box] [box type=”error” ]
  • Málo funkcí
  • Žádné sdílení
[/box]
icon
PhotoScan by Google PhotosGoogle LLCPhoto & VideoZdarmaStáhnout
iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.