Aplikace Poradna Pro macOS

Rozšíření pro Finder, ale i náhrada za iTunes. To je nová porce tipů na aplikace pro macOS

macOS Sierra, iOS 10.3
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikacím pro platformu macOS se často nedostává takové pozornosti, jako těm pro iOS, což je rozhodně škoda. Tento výběr vám poskytne alternativu za iTunes, rozšíří Finder nebo pomůže se sledováním Netflixu.

 

Stamp (zdarma)

Toto „Razítko“ vám umožní přenos playlistů a hudebních skladeb z jedné streamovací služby do druhé. Hodí se tedy zejména, chcete-li dát vale jedné a začít používat druhou a nepřijít při tom o vaše seznamy skladeb. Samozřejmá je podpora jak Apple Music, tak Spotify a dalších (Google Play, Deezer, Tidal atd.). I když je aplikace zdarma, za plnou funkčnost a neomezeně převodů musíte zaplatit 9,99 dolarů. Vyjma macOS a Windows je aplikace dostupná i na platformě iOS a Android.

Finder

iMazing (od 999 Kč)

iTunes je sice mocný a multifunkční nástroj, který schraňuje vaši hudební a filmovou knihovnu, ale zároveň Vám umožňuje synchronizaci vašich iOS zařízení. Pokud jste mu nepřišli na chuť, nebo je na vás moc krkolomný, můžete sáhnout po jeho alternativě v podobě titulu iMazing. Ta poskytne prakticky to samé, jen nabízí přece jen o něco uživatelsky přívětivější a hlavně jednodušší rozhraní. Vyjma počítačů Mac je titul dostupný i pro PC. Licence pro jeden počítač ale stojí vysokých 999 Kč. Dvě licence vás vyjdou na 1 399 Kč a rodinná pro pět počítačů pak na 1 899 Kč.

Finder

Power Menu (9,99 dolarů)

Chcete-li si rozšířit funkcionalitu aplikace Finder, vyplatí se sáhnout po aplikaci Power Menu. Sice vás vyjde na 9,99 dolarů, ale ušetří vám spoustu času. Jeho krása se skrývá pod kliknutím pravým tlačítkem myši, pod které si můžete namapovat četné akce. Patří mezi ně například vytvoření nového souboru, přesouvání či kopírování souborů a složek, otevření souboru ve specifické aplikaci, odeslání přes e-mail atd. Finder se vám tak bude ovládat ještě elegantněji.

Finder

Thought Train (zdarma)

Aplikace pojmenovaná jako „Myšlenkový vlak“ je určena k nahrazení klasických lepivých papírků (tzv. Stick It), které shromažďujete po celém vašem pracovním stole. Po nainstalování se vám aplikace umístí do panelu nabídek, takže její ikonu máte pořád na očích. Okamžitě tak můžete zaznamenat jakoukoli událost, jakou potřebujete, aniž byste hledali jak papírky, tak něco, čím byste si na ně poznámku napsali.

Finder

Friendly for Netflix (zdarma)

Chcete-li sledovat televizní pořady a filmy ze sítě Netflix ve svém počítači, avšak mimo webový prohlížeč, nabízí se vám alternativa Friendly. A je skutečně přátelská. Její hlavní funkcí je to, že vám umožní zapnutí funkce obrazu v obraze, kdy můžete na svém počítači plnohodnotně pracovat a po očku sledovat malou obrazovku v rohu monitoru.iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.