Aplikace

FiftyThree aktualizovali Paper, zároveň vydali novou aplikaci Paste

Paper
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Paper by FiftyThree je už po dlouhou dobu jednou z nejoblíbenějších kreslících aplikací na platformě iOS. Nyní dostala velkou aktualizaci a sourozence v podobě aplikace Paste.

Aplikace Paper od společnosti 53 je aplikací, která vám umožní tvorbu poznámek nejen psanou, ale i skicovanou formou. Navíc zvládá i různé checklisty. Předně si zakládá na dotykových gestech, kdy swipnutím doprava vytvoříte seznam, doleva zase novou poznámku.

Umožňuje vkládání obrázků, ale hlavně tvorbu vašich vlastních skic. Pokud jste třeba zvyklí tvořit myšlenkové mapy a nevyhovují vám k tomu žádné aplikace, jednoduše si je zde pomocí několika rozdílných nástrojů vytvoříte.

S minulými aktualizacemi se Paper posunul do pozice plnohodnotného nástroje na poznámky. Ta, která nese označení 4.0 jeho funkčnost ještě rozšiřuje. Samozřejmě že přidává podporu pro iPhone X, vyjma toho ale také představuje novou koncepci 3D deníku pro skupiny poznámek a vlastních obálek.

Na iPadech Pro přibyla plná optimalizace pro Apple Pencil, i když společnost nabízí stylusy vlastní výroby, které jsou aplikaci přímo odladěné. Jeho rozhraní už také podporuje zobrazení Split View v orientaci na výšku i šířku.

Paper je dostupný pouze na platformě iOS a to zdarma. Chcete-li však využít všech pokročilých funkcí, jako je třeba kopírování a vkládání, musíte si zaplatit předplatné. To činí 149 Kč na půl roku.

icon
Paper by WeTransferFiftyThree, Inc.ProductivityZdarmaStáhnout

 

Více na práci než pro zábavu

Společnost zároveň vydala nový titul Paste, který je dostupný pro telefony iPhone a tablety iPad. Jeho hlavní funkce je tvorba různých týmových prezentací. Na iPadu titul podporuje Split View i Drag and Drop gesto, takže se vám do aplikace lépe přenášejí data, třeba právě z Paperu.

Obsah však můžete přidat odkudkoli tak, aby vaše prezentace vypadala přesně, jak si přejete. Protože se jedná o aplikaci, kterou využijete hlavně v týmu, obsahuje integraci titulu Slack. Paste spustíte i na webu, data mezi webovým rozhraním a aplikací jsou samozřejmě synchronizována.

I když se titul tváří, že je zdarma, po počátečním vyzkoušení se v aplikaci platí měsíční předplatné. To činí 8 dolarů na uživatele. Po vaší platbě už ale nebudete ničím omezováni. Jiné poplatky přítomny nejsou.

icon
Paste by WeTransferFiftyThree, Inc.ProductivityZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.