Aplikace Pro iOS

Facebook v iOS aplikaci přináší možnost snímat 360stupňové fotografie

Apple TV
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Facebook konečně uvádí v jeho iOS aplikaci možnost pořizovat 360stupňové fotografie bez speciálního příslušenství. Pokud tuto možnost ale ještě nemáte, nezoufejte.

Nová funkce pořizování 360stupňových videí totiž není přístupná hned všem uživatelům aplikace Facebook. Bude přidávána postupně, stejně jako se tak děje u novinek v sociální síti Instagram. Ikona k pořizování panoramatických fotografií by se vám měla zobrazit ve status baru, pomocí kterého zadáváte nové příspěvky.

aplikace


Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svojí 1,5 miliardy aktivních uživatelů (únor 2015) je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do osmdesáti čtyř jazyků. Jméno serveru vzniklo z papírových letáků zvaných Facebooks, které se rozdávají prvákům na amerických univerzitách. Tyto letáky slouží k bližšímu seznámení studentů mezi sebou. Facebook byl spuštěn 4. února 2004.

Zdroj: Wikipedie


 

Kudy vede cestička

360stupňovou fotografii půjde použít jako profilový snímek, půjde ji nejen sdílet ale i přiřazovat do různých alb, ke skupinám, půjdou na ní označit i přítomní uživatelé sítě atd. K pořízení fotografie bude stačit v režimu fotoaparátu uvnitř rozhraní aplikace stisknout modré tlačítko a už jen sledovat cestu, kterou vám aplikace ukazuje. A co dál? Nyní se prý budou vývojáři Facebooku soustředit na to, jak na tuto sociální síť dostat i 360stupňová videa.

icon
FacebookFacebook, Inc.Social NetworkingZdarmaStáhnout
icon
MessengerFacebook, Inc.Social NetworkingZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.