Aplikace

Facebook vydal aplikaci pro Apple TV 4. generace

Apple TV
Adam Kos
Autor: Adam Kos

V půli února Facebook ohlásil, že připravuje svou aplikaci pro Apple TV 4. generace. Nyní, už po čtrnácti dnech ladění, vydal její ostrou verzi.

Stalo se tak den poté, co ji zpřístupnil i na televize Samsung smart TV. Televizní aplikace této největší sociální sítě světa je ale odlišná, než ta mobilní, nebo než vám nabízí webové rozhraní internetového prohlížeče. Televizní Facebook se totiž zaměřuje hlavně na video, což vzhledem k tomu, že aplikaci spouštíte na televizi, dává smysl. Je ale osekaná o všechno, co se videa netýká.

 

Sdílené, sledované, nejlepší i poslední

Titul vám poskytne plnohodnotný zážitek ze sledování videí jak od vašich přátel, tak ze stránek, které sledujete, kterými jste fanoušky, a které jsou vám na základě vašeho chování v síti doporučeny. Samozřejmostí je i přehrávání živých přenosů, to vše na velké obrazovce a v pohodlí svého domova. Nabídky jsou rozděleny jako Shared by Friends, Following, Top Live Videos a Recently Watched, takže si můžete procházet i historii toho, co už jste třeba viděli.

 

Sedněte si, relaxujte a užívejte si Facebook ve své televizi.

Do této chvíle jste si facebooková videa mohli na své televizi ze zařízení pomocí funkce AirPlay jen streamovat. Díky operačnímu systému tvOS, který Apple TV 4. generace obsahuje, má i svůj App Store, s nímž si můžete aplikaci do televize snadno nainstalovat. Aplikace Facebook Video je k dispozici zdarma a zabere vám 32,1 MB paměti.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.