iDrby

Epizoda pořadu Carpool Karaoke s ještě žijícím Chesterem Benningtonem bude mít premiéru příští týden

spotify
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Ještě před sebevraždou frontmana kapely Linkin Park Chestera Benningtona byla natočena epizoda s kapelou jako hostem pořadu Carpool Karaoke. Ke zhlédnutí bude příští týden.

Kapela epizodu natáčela v červnu tohoto roku, chvíli před Benningtonovou smrtí, ke které došlo 20. července. Ta však díky tragickým událostem neměla pevně stanovené datum premiéry, které záleželo na souhlasu od rodiny. Ten Benningtonova manželka Talinda tento týden poskytla.

Kapela tak na svých facebookových stránkách uvedla, že příští čtvrtek se na ni budou moci podívat nejen předplatitelé služby Apple Music, ale bude dostupná všem fanouškům a to zdarma právě na jejích facebookových stránkách. Vyjma členů kapely se v ní objeví třeba i komik Ken Joeng.


Karaoke (z japonského kara – prázdný a ōkesutora – orchestr) je forma zábavy, kde amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu. Skladby jsou většinou známé populární písně, ze kterých je částečně nebo úplně odstraněn hlas původního interpreta. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce či plátně. Bývají často animovaná, nebo mění svou barvu v závislosti na právě hrané části. Pomáhají tak zpěvákovi udržet správný rytmus. Princip karaoke také využívaly hudební pořady v TV.

Zdroj: Wikipedie


 

Kapela bude pokračovat dál

Linkin Park je americká rocková kapela založená v roce 1996, původem z Kalifornie. Skupina se proslavila svým debutovým albem Hybrid Theory, které prodalo po celém světě více než 29 milionu kusů. Následující Meteora upevnila úspěch skupiny, ale další alba Minutes to Midnight a A Thousand Suns představují odklon Linkin Park od jejich původního stylu.

V roce 2012 vydali desku Living Things, kde smíchali všechny předchozí zvuky do jednoho. V roce 2014 skupina vydala desku s názvem The Hunting Party, ve které se částečně vrátila ke svému původnímu stylu. Letos vyšla rozporuplná deska One More Light, která byla fanoušky a recenzenty přijata značně rozporuplně. Kapela prodala již více jak 100 milionů alb a dostala dvě ceny Grammy.

S Benningtonovou smrtí většina posluchačů považovala fungování kapely za ukončené, ta však nakonec bude možná pokračovat. Může za to hlavně vyjádření kapely na jejích facebookových stránkách, které říká, že se kapela momentálně léčí a staví další její budoucnost. Více zatím známo není a může se jednat jen o vzpomínkovou akci, která se má v brzké době uskutečnit v Los Angeles.

I když byl Benningtonův projev nezaměnitelný, díky množství experimentování kapely by nemusel být až tak veliký problém najít za něho adekvátní náhradu i vzhledem k tomu, že kapela má ještě jednoho zpěváka v podobě Mika Shinody.

Zdroj: AppleInsider.com, Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.