Poradna

Jak zapnout Emoji smajlíky v iOS

Marek Veselý

Psaní zpráv s různými smajlíky se stalou nedílnou součástí mobilní a internetové komunikace. Dnes se dozvíte, jak si tyto smajlíky zapnout ve svých iOS zařízeních.

Emoji je druh smajlíků, který původně pochází z Japonska a hojně se rozšířil do celého světa. Pokud jste členem určité Apple komunity, např. na Twitteru, zajisté jste si všimli, že uživatelé píší smajlíky – Emoji.

 

Nastavení

Postup je naprosto jednoduchý. Nejprve běžte do Nastavení. V nastavení vyberte položku Obecné, pod kterou se nachází možnost Klávesnice. Zvolte tuto možnost a znovu vyberte z nabídky položku Klávesnice. Nyní jste v té nejdůležitější nabídce, kde provedete vše potřebné. Stiskněte nabídku Přidat novou klávesnici… a ze seznamu vyberte tu s názvem Emotikony. Klávesnice se přidá automaticky.

Vše máte nastavené, a teď už jen stačí začít psát jakýkoli text a vkládat Emoji. Jděte například do aplikace Zprávy, kde stiskněte klávesu s motivem smajlíku. Touto klávesou přepínáte vámi předem zvolené klávesnice. Stačí najít tu se sadou Emoji smajlíků a vložit emotikon do textu.

Back to School

O autorovi

Marek Veselý

Marek Veselý

Technical writer, editor, korektor, redaktor a překladatel, věčný student, milovník angličtiny a češtiny, spáč, Apple uživatel a zároveň velký kritik.