Aplikace Poradna Pro macOS

Upravte si dock nebo vyhledávejte duplicitní soubory s aplikacemi pro macOS

Mojave
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Aplikacím pro platformu macOS se často nedostává takové pozornosti, jako těm pro iOS, což je rozhodně škoda. Tyto vám poskytnou alternativu za dock, najdou duplicitní soubory, nebo rozšíří možnosti kopírování a vkládání dat ze schránky.

uBar (30 dolarů)

Aplikace uBar je jistou obdobou klasického docku, který je přítomný v každém počítači Mac. Jedná se tedy o správce aplikací a organizační nástroj vašich otevřených oken, který vzdáleně připomíná lištu ze systému Windows. Mohou si jej tak oblíbit všichni „switcheři“, kteří z tohoto systému Microsoftu přechází na zařízení od Applu.

macOS

Lze tak do něho přidat vámi vybrané aplikace, nechybí mu ani jednoduchý náhled otevřených oken a mnoho dalších funkcí, jako podpora dvou monitorů atd. Na 14 dní si můžete jeho funkcionalitu vyzkoušet zdarma, pak musíte zaplatit 30 dolarů.

 

Gemini 2 (499 Kč)

Titul Gemini 2 sice není nejlevnější, odvede ale hodně práce za vás a navíc vám ušetří množství místa na disku vašeho počítače. To je ostatně i jeho smysl. Umí totiž vyhledávat veškeré duplicitní soubory, které se ve vašem počítači nachází a mazat je, čímž získáte více volného prostoru na vaše další data.

macOS

Nechce-li se vám ihned kupovat zajíce v pytli, můžete si ze stránek vývojářů stáhnout bezplatnou zkušební verzi.


macOS Sierra, iOS 10.3 Rozšíření pro Finder, ale i náhrada za iTunes. To je nová porce tipů na aplikace pro macOS- Aplikacím pro platformu macOS se často nedostává takové pozornosti, jako těm pro iOS, což je rozhodně škoda. Tento výběr vám… ...

 

Paste 2 (379 Kč)

Funkce kopírovat a vložit je jednou z nejdůležitějších napříč operačními systémy. Základní její nevýhodou je však ten fakt, že tak můžete učinit jen pro jeden soubor, webovou adresu, vybraný text, prvek atd. Pokud si chcete možnost kopírování a vkládání dat o něco rozšířit, bude vám k tomu titul Paste 2 ideální.

macOS

Nabízí totiž obsáhlou historii i možnost hledání napříč vašimi daty uloženými do schránky.  379 Kč za něco, co je běžně dostupné v rámci systému, není sice málo, ale uvidíte, že se vám investované peníze vrátí v rychlosti vaší práce. Pokud stále váháte, můžete si vyzkoušet bezplatnou verzi aplikace. Tu si můžete do svých počítačů nainstalovat zde. Aplikace je dostupná i pro vaše iPhony a iPady. Naistalovat si ji můžete z obchodu App Store.

 

Infinity Dashboard (14,99 dolarů)

Potřebujete-li mít neustále na očích důležitá data, aplikace Infinity Dashboard vám tento požadavek ráda splní. Ve svém okně totiž shromažďuje informace o aktuálním počasí, cenách akcií, ceně Bitcoinu, statistik ze sociálních sítích, narozeninách vašich kontaktů, událostech z kalendáře a mnoho dalšího. Celkem si tak do tohoto Dashboardu můžete přidat až 35 modulů. Nechybí ani možnost zasílání notifikací či změna aktuálního vzhledu. K dispozici je i bezplatná zkušební verze.

macOS

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.