iDrby

DJI Spark je nový a malý dron s podporou gest

Společnost DJI uvedla nového drona s názvem Spark. Sama říká, že je to nejmenší, nejchytřejší a nejjednodušší dron na trhu.

Dron zvládá rozeznat několik gest. Když pod něj položíte dlaň, automaticky na ní přistane. Když mu zamáváte odletí 3 metry od vás a stále vás sleduje. Zdvižením obou rukou zase přiletí blíž. Pokud vytvoříte pomocí prstů rámeček, vyfotí vás.

Dron je velmi malý. Jeho šířka a délka se dá srovnat s iPhonem 5s. Váha je pak příjemných 300 gramů. Na jedno nabití zvládne létat kolem 16 minut a vyměnitelnou baterii nabijete přes MicroUSB kabel. Na výběr je v bílé, červené, žluté, modré a zelené barvě.

Ovládání probíhá přes aplikaci v iPhonu nebo Androidu. Na dronu je umístěná FullHD kamera s rozlišením 12 megapixelů pro fotografie a stabilizace je zajištěna ve dvou osách. Cena je na oficiálních stránkách výrobce stanovena na 499 dolarů, tedy polovinu toho, co stojí vyšší model Mavic Pro. Ten stojí u nás něco málo přes 30 000 Kč. Spark by tedy mohl dostat cenovku kolem 15 000 Kč.

Zdroj: Macrumors.com

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)