iDrby

Displaymate udělil displeji iPhonu X známku A+. Je to nejvyšší hodnocení vůbec

Displaymate
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Společnost Displaymate zveřejnila studii displeje nového iPhonu X, jehož výsledky předčily očekávání. Jedná se o nejlepší displej, kterým je nějaký telefon osazen.

Společnost Displaymate testovala v průběhu let mnoho zařízení, mezi které spadá i Samsung Galaxy Note 8 nebo třeba Apple Watch. iPhone X nabízí 5,8palcový OLED Super Retina HD displej s rozlišením 2 436 x 1 125 při 458 pixelech na palec.

Displaymate

Jeho kontrastní poměr je 1 000 000:1. Displej poskytuje široký barevný gamut (P3), jeho maximální jas (typický) je 625 cd/m2. Displej iPhonu X má zaoblené rohy, které kopírují jeho zaoblený design. Tyto rohy jsou vepsané v obdélníku. Když se obrazovka změří jako běžný obdélník, má úhlopříčku 5,85 palce, ovšem viditelná plocha je ve skutečnosti menší.

Displaymate

 

Displej iPhonu X posouvá hranice

Z testu vyšlo, že iPhone X je nejlepší v několika kategoriích měření. Má nejvyšší barevnou přesnost (0.9JNCD), nejvyšší jas displeje typu OLED (634 nitů), nejvyšší kontrast (141) i kontrastní poměr (nekonečný). Má nejmenší reflexi displeje (4,5 %) a nejmenší změnu jasu v závislosti na úhlu pohledu (22 %).

Displaymate

Telefon vyniká i díky technologii True Tone, funkci Night Shift a HDR. Impozantní je jeho kalibrace, která má velkou zásluhu na výsledku testu (120 Hz). Celou vyčerpávající studii si můžete přečíst na stránkách Displaymate.com.

Displaymate

Vlajková loď Applu, iPhone X, se začala v České republice prodávat 3. listopadu. K dispozici jsou dvě barevné (vesmírně šedá, stříbrná) a dvě paměťové (64 a 256 GB) verze. Telefon nabízí A11 Bionic čip s 64bitovou architekturou s integrovaným pohybovým koprocesorem M11.

12megapixelový fotoaparát má širokoúhlý objektiv a teleobjektiv. První má clonu ƒ/1,8, druhý pak ƒ/2,4. Přítomný je i čtyřdiodový True Tone blesk s pomalou synchronizací. 4K video nahrává při 24 fps, 30 fps nebo 60 fps. Díky odstranění tlačítka plochy telefon vyniká funkcí rozpoznávání tváře, které je obsažené v čelní TrueDepth kameře. Ta poskytuje 7megapixelovů a zvládá i portrétní režim.

Zdroj: 9to5mac.com, Displaymate.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.