iDrby

Bose v tichosti představilo sluchátka, se kterými lépe uslyšíte v hlučném prostředí

Bose

Zajímavé řešení představilo Bose. Jedná se o speciální sluchátka, která vám pomůžou lépe slyšet v hlučném prostředí, jako jsou třeba bary. Produkt bude komunikovat přes aplikaci v iPhonu.

Hearphones, jak se sluchátka jmenují, vypadají podobně jako speciální verze bezdrátových sluchátek Quiet Comfort 30, která mají směrové mikrofony monitorující okolní zvuky. Sluchátka je pak účinně potlačují, a vy tak uslyšíte o čem vás protějšek mluví.

Bose sluchátka

„Směrové mikrofony se vám pomohou soustředit na konverzaci v hlučném prostředí. Zvuky lze zesilovat nebo zeslabovat na požadovanou úroveň. Aktivní redukce šumu zlepšuje komfort poslechu rozhovorů a převede veškerý šum na pozadí.”

Webové stránky společnosti Bose říkají, že aplikace Bose Hear, která pracuje pouze s Hearphones, vám umožní upravovat zvuk přesně pro dané prostředí. Ovládací prvky by měly stačit k tomu, abyste mohli poslouchat pouze konkrétní osobu ve skupinové konverzaci.

Hearphones můžete použít i jako normální in-ear sluchátka, která potlačují okolní zvuky a poslech je tak komfortnější.

Zatím jenom testovací kousky

Sluchátka od Bose se zatím neprodávají. Jsou k dispozici k testování při „exkluzivních událostech” v sídle společnosti ve Flaminghamu, západně od amerického Bostonu.

Bose sluchátka

Aplikace byla přidána do App Storu teprve před několika dny. Jestli byste ji chtěli využít i pro model QC30, tak vás Bose nepotěšíme. V popisu aplikace je jasná zpráva: „Není kompatibilní se sluchátky QC30”.

Internetová stránka The Verge dodává, že Bose není jedinou firmou, která se věnuje směrovému zvuku (tedy tomu, který míří na konkrétní osobu nebo prostor). Toto „naslouchátko” může být pro milovníky nových gadgetků v určitém věku další velká věc.

Zdroj: 9to5Mac

Beats

O autorovi

František Jordán

František Jordán

Sportovec tělem i duší. Vodní slalomář-profík. Vášnivý cestovatel. Nadšený uživatel Apple produktů a vděčný strávník dobrého jídla.