Aplikace

Jak vypadá boj hudebních streamovacích služeb? Vede Apple Music, Spotify je až třetí

spotify
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple Music nemá v porovnání s ostatními největší počet platících uživatelů. To ale neznamená, že nemůže mít nejvíce unikátních návštěvníků za měsíc.

Může za to zejména dlouhá tříměsíční zkušební doba, během které uživatel využívá všech možností této služby a to zcela zdarma. Ta je totiž o celé dva měsíce delší, než třeba u konkurenčního Spotify. Proto jsou také celkové součty vyšší, protože i jen testovací uživatel aplikaci využije 3x tak více.

Spotify

Díky tomu má Apple Music 40,7 milionů unikátních uživatelů za měsíc. Průzkum provedla analytická společnost Verto během měsíce února, to však pouze na mobilních zařízeních. Celkový počet uživatelů tak může být ještě vyšší.

 

Druhá je Pandora, Spotify až třetí

Na druhém místě se s počtem 32,6 milionů unikátních posluchačů za měsíc umístila u nás nepříliš rozšířená Pandora. Spotify obsadilo s 30,4 miliony unikátními uživateli až třetí místo. Čtvrté skončilo iHeartRadio s 28,5 miliony a pátý je SoundCloud s 25,7 miliony uživateli. Společnost Verto prováděla průzkum u dvaceti tisíc uživatelů z Velké Británie a USA.

Spotify

Odhaduje se, že Apple Music už má hodně přes 20 milionů platících uživatelů, které získala od uveřejnění služby v roce 2015. Přesná čísla nevíme, protože je Apple nezveřejňuje. Oproti tomu Spotify nedávno dosáhlo mety padesáti milionů platících uživatelů.

 

Carpool Karaoke X Traffic Jams

Apple Music boduje také díky své radiové stanici Beats 1. Tu sice Spotify zatím kopírovat nebude, na pořad Carpool Karaoke si už ale brousí zuby svou obdobou pojmenovanou Traffic Jams. A to ještě dokonce dříve, než Apple jeho pořad skutečně v Apple Music uvede. Tak se má stát někdy příští měsíc, kdežto první díl Traffic Jams má být vysílán již 4. dubna.

V Carpool Karaoke budou různí umělci a muzikanti předvádět své umění ve zpěvu populárních písní, zatímco budou sedět na zadním sedadle automobilu. V Traffic Jams pak prý mají svádět rapové souboje hip-hopové celebrity – mezi prvními bude T-Pain a Southside. V obou případech se tedy jedná o takovou kombinaci pořadů Taxík a Limuzína s Mírou Hejdou.

Níže se můžete podívat, kdy bude jaký díl Traffic Jams vysílán a jací umělci v něm budou vystupovat:

  1. dubna: T-PAIN & SOUTHSIDE
  2. dubna: DRAM & MELO X
  3. dubna: JOEY BADA$$ & CARDO
  4. dubna: PELL & !LLMIND
  5. května: JIDENNA & SONNY DIGITAL
  6. května: MADEINTYO & ARAABMUZIK
  7. května: DAE DAE & MARVEL ALEXANDER
  8. května: E-40 & WILLIE B

 

Zdroj: MacRumors.com, 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.