iDrby

Bezdrátová sluchátka BeatsX jdou do prodeje

BeatsX

Bezdrátové sluchátka BeatsX jdou právě do prodeje. Představena byla již v září minulého roku po boku iPhonu 7. Nová sluchátka od dr. Dre měla být uvedena na trh již na podzim, avšak spuštění prodeje se dočkala až nyní.

Dostupná jsou již i v České republice, a to konkrétně na českém Apple Storu. Doba doručení se v závislosti na vašem bydlišti pohybuje od 6 do 10 dnů.

Nová sluchátka se tak stávají konkurencí pro AirPods, která jsou na trhu od prosince. Plánujete jejich koupi? Nebo už vás nebavilo čekat, a pořídili jste si Airpods.

BeatsX

Rozdílů mezi BeatsX a Airpods je hned několik. Už jen to, že sluchátka Beats nejsou tak úplně bezdrátová. Oba konce totiž spojuje tenká šňůrka podobně jako u modelů Jaybird X2 nebo PowerBeats3. Nové BeatsX také disponují jiným typem koncovky sluchátek. Na rozdíl od AirPods jsou provedením tzv. „in-ear” což znamená, že na konci sluchátek je malý gumový konec, který se přizpůsobí vnitřku vašich uší. AirPods nabízí jednu univerzální velikost, která vám buď padne, nebo ne. V balení sluchátek BeatsX také najdete několik velikostí gumových koncovek, ze kterých si vyberete právě tu vaši.

BeatsX taktéž skrývají nový W1 čip, který jsme již měli možnost spatřit např. v Beats Solo 3 Wireless. Tento čip usnadňuje párování mezi zařízeními. Bezdrátové spojení sluchátek a iPhonu tak bude velmi jednoduché a intuitivní.

BeatsX

Delší dobu jsem testoval právě bezdrátové Beats Solo 3. Jejich recenzi si můžete přečíst v mém článku. Na absenci kabelů se zvyká velmi rychle a přecházení zpět na klasické EarPods šlo ztuha. Ani ne tak z pohledu kvality reprodukce (ta mi příjde u sluchátek přibalených k telefonu na velmi dobré úrovni), avšak z pohledu jejich drátovosti. Proto vzhlížím k bezdrátovým novinkám s velkým očekáváním.

Jaká je výdrž baterie?

Sluchátka BeatsX nabízejí funkci Fast Fuel, která vám zajistí dvě hodiny poslechu za pouhých pět minut nabíjení. V balení najdete i malé pouzdro, které však na rozdíl od AirPods sluchátka nedobíjí. Dobíjení musíte provádět přes přiložený Lightning kabel. Což je další věc, nad kterou se podivuji. Jen několik měsíců stará sluchátka Solo 3 Wireless se nabíjí pomocí microUSB. Nyní v případě BeatsX Apple použil Lightning. Zajímavé. Ještě zajímavější však je, že kalifornská firma hodlá měnit i stávající konektory.

Více informací o zmatku, který v typech kabelů panuje, si můžete přečíst v našem článku.

BeatsX

BeatsX k dispozici ve čtyřech barvách

Vybírat lze ze 4 barevných variant – bílé, šedé, modré a černé. Cena na českém Apple Storu se zastavila na hodnotě 4199 Kč. Oproti bezdrátovým AirPods je cenová úspora takřka 800 Kč. Naopak sportovní PowerBeats3 Wireless seženete o něco dráž, konkrétně za 5499 Kč.

A jak se líbí nové BeatsX vám? Nezdá se vám cena přemrštěná?

Zdroj: 9to5Mac, Apple.cz, Beats.com

iPhone Xs

O autorovi

František Jordán

František Jordán

Sportovec tělem i duší. Vodní slalomář-profík. Vášnivý cestovatel. Nadšený uživatel Apple produktů a vděčný strávník dobrého jídla.