Apple TV iDrby

Apple pracuje na poskytnutí prémiových balíčků pro Apple TV

screenshot, screenshot Apple TV
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple necílí jen na naše mobilní zařízení a osobní počítače, ale čím dál tím více se snaží proniknout i do našich obýváků prostřednictvím Apple TV.

Zpráva pochází od magazínu Recode, která hovoří o tom, že Apple nyní pracuje na tom, aby přinesl svým zákazníkům exkluzivní balíček televizních programů za zvýhodněnou cenu. Jedná se o stanice HBO, Showtime a Starz.

Aby mohli uživatelé kabelových nebo satelitních služeb podobné vysílání sledovat, musí za ně platit poskytovateli, který jim je dá v nějakém balíčku a to většinou ještě s dalšími programy, o které třeba nemají ani zájem.

4K

Apple tak chce tyto tři populární stanice poskytnout v jednom balíčku, bez zbytečného obsahu navíc a to za prémiovou cenu. Těšit z něho se ale nebudou moci jen uživatelé Apple TV 4. generace, nýbrž i uživatelé platformy iOS.

Apple aktuálně nabízí HBO za měsíční poplatek 15 dolarů (cca 375 Kč), Showtime za 11 dolarů (cca 275 Kč) a Starz za 9 dolarů (cca 225 Kč). Ještě není známo, kolik bude tento balíček stát, je ale evidentní, že na něm fanoušci všech tří stanicí značně ušetří.

 

Za všechno může iTunes

Apple už dávno není společností zabývající se jen počítači. Všechno v roce 2001 zapříčinil příchod iTunes, což je aplikace určená pro organizaci a přehrávání multimediálních souborů. Program je také rozhraním pro správu mobilních zařízení iPhone, iPad a iPod společnosti Apple. Dále je možné se prostřednictvím iTunes připojit k iTunes Store, internetovému obchodu s hudbou, filmy, televizními pořady, hrami, podcasty a dalším obsahem.

Apple TV, jejíž první verze byla představena roku 2007, je digitální mediální přijímač nebo také set-top box, který je určen pro přehrávání obsahu z iTunes, Youtube, Flickru, iCloudu, k přenosu obrazu z počítačů nebo tabletů se systémem macOS, iOS nebo Windows.

Nejnovější 4. generace běží na platformě tvOS. Jeho desátou verzi s rozsáhlejší podporou Siri představil Apple na WWDC 2016. Na letošní konferenci, která se bude konat v červu, se opět očekává další rozšíření možností této televize od Applu. A třeba právě zde se o chystaném balíčku (nebo balíčcích) dozvíme více.

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.