iDrby Mac

Film Baby Driver byl stříhán přímo při natáčení na 15palcovém MacBooku Pro

film
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Filmový Hit Baby Driver s Kevinem Spaceyem a Jamie Foxxem v hlavních rolích byl stříhán při natáčení přímo na place za použití 15palcového MacBooku Pro a další techniky.

Editor Paul Machliss se nechal slyšet, že to byl nejnáročnější film na střih vůbec a zároveň se tak jednalo o nejtěžší práci, kterou kdy dělal. Ne snad proto, že by MacBook nestíhal, ale pro tu práci na place, kdy měl sestrojený speciální stůl, který cestoval všude s ním a to za jakéhokoli počasí.

Jeho sestava se skládala z 15palcového MacBooku Pro z roku 2016 a další profesionální techniky, která hlídala hlavně párování audia a hudby v programu Avid s různými skripty a hlavně samotnou akcí, kterou je film doslova prošpikován. O tom, jak náročná práce to byla, svědčí i klávesnice, která po dokončení prací vypadala doslova jako po boji.

Paul Machliss se narodil roku 1972 v Melbourne v Austrálii a je filmovým a televizním editorem. Pracoval na seriálech Black Books nebo IT Crow a filmech jako Scott Pilgrim vs. the World či The World’s End. Jeho posledním počinem je právě film Baby Driver.

 

Kdo je Baby Driver

Talentovaný mladý řidič (Ansel Elgort), který zajišťuje zločincům únik z místa činu, je ve své práci tím nejlepším z oboru i díky hudbě, kterou si během ní pouští. Když se Baby setká s dívkou svých snů (Lily James), vnímá to jako příležitost opustit život zločince a začít znovu. Poté, co je ale mafiánským bossem (Kevin Spacey) přinucen zúčastnit se další akce, která je předem odsouzena k neúspěchu, ocitá se v ohrožení jeho život, láska i svoboda.

A kdyby vás zajímalo, z čeho si Baby muziku do uší pouští, je to samozřejmě z klasického iPodu.

Zdroj: AppleInsider.com, Wikipedie, ČSFD

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.