iDrby

Auto s USB-C porty? Nový Mercedes-Benz EQC opouští klasické USB!

Auto s USB-C

Nejnovější elektroauto Mercedes-Benz EQC se pouští do neprobádaných vod. Výrobce se totiž rozhodl, že auto s USB-C porty už dává smysl.

Na pařížském autosalonu se německá automobilka vytasila s SUV označeném jako EQ. Navíc se jednalo o automobil čistě na elektrický pohon. O dva roky později na tom samém autosalonu se Mercedes-Benz chlubí následovníkem EQC. Z pohledu uživatele nových MacBooků je zajímavá hlavně inovace v oblasti osazených portů. Ty totiž nejsou klasické s velkým USB, ale už s oboustranným USB-C.

 

Auto s USB-C nebude v dalších letech rarita

Zřejmě se tak jedná o vůbec první osazení výhradně USB-C konektory co se týče automobilu. Jeden se nachází u odkládací schránky pod středovým sloupkem a další dva jsou mezi zadními sedadly. Z tohoto pohledu je škoda, že Apple zatím i s novými iPhony dodává v balení stále kabel s klasickým USB. Pro použití v tomto autě si tak musíte koupit USB-C Lightning kabel, nebo zapojit stávající do redukce USB-C na USB.

Zdroj: TheVerge.com

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)