Aplikace Pro Apple Watch

Jak úplně vypnout spuštěné aplikace na Apple Watch

Apple Watch

Tak jako všude jinde, i na Apple Watch se občas stane, že některá ze spuštěných aplikací se zasekne nebo přestane fungovat. Přečtěte si, jak ji vypnout.

Určitě se vám už někdy stalo, že aplikace přestala reagovat a museli jste vynutit její ukončení. Ať už to bylo v macOS nebo iOS. Ne jinak je tomu i ve watchOS 3 na Apple Watch. Než se několik minut trápit s otevřenou a zpomalující aplikací, jednoduše ji vypněte a pusťte znova.

Apple Watch

Když aplikaci zavřete tím, že se vrátíte na hlavní obrazovku, jen se minimalizuje. Je to stejné, jako když ji zavřete na iPhonu nebo iPad v iOS. Pouze se skryje, ale na pozadí stále běží. Může zpomalovat systém, nebo se při jejím opětovném zobrazení nic nezmění a stále nefunguje. Od toho je tu pak vynucení ukončení.

S ohledem na omezený počet ovládacích prvků na chytrých hodinkách od americké společnosti, není takové ukončení aplikace stejně jednoduché jako na iPhonu nebo Macu. I tak ale trvá jen pár sekund.

Jak zavřít problematické aplikace na Apple Watch

Když máte problematickou aplikaci spuštěnou, podržte na několik sekund postranní tlačítko. Tím vyvoláte obrazovku, na které uvidíte volby pro vypnutí celého zařízení. Ty nepotvrzujte. Tentokrát podržte na několik sekund stisknutou digitální korunku. A je to! Aplikace je definitivně vypnutá.

Tento postup zavře aplikaci a vrátí vás na hlavní obrazovku s přehledem všech dostupných aplikací. Nyní můžete aplikaci znovu spustit. Bude se načítat znovu a většina problémů se zaseknutými aplikacemi by se tak měla také vyřešit.

 

Napište nám do komentářů pod článek, zda o tipu víte, nebo jsme vám dokázali pomoct. Díky!

iPhone Xs

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)