Apple Watch iDrby

Apple Watch zachraňovaly životy. Opilý řidič tentokrát nikoho nezabil

Apple Watch Tíseň SOS

Funkce Tíseň SOS, která je integrovaná do iOS, ale i do Apple Watch, se postarala o další záchranu života. Kacie Anderson zvládla po autonehodě díky svým hodinkám zavolat záchranku a pomohla sobě i svému synovi.

Hodinky Apple Watch nadále pomáhají se zdravím uživatelů a dokonce i s tím nejcennějším, co máme, se životem. Kacie Anderson se podělila o svůj příběh, ve kterém popisuje, jak zachránila sebe a svého 9měsíčního syna.

Do jejich auta narazil opilý řidič a byla to taková rána, že všechno uvnitř začalo létat kolem. Kacie se udeřila hlavou o volant a jakmile otevřela oči, nic neviděla. Telefon nebyl v dosahu, a tak si uvědomila, že Apple Watch zvládnou rychlou pomoc také zavolat. Vyvolala funkci Tíseň SOS, ke které se dostanete přes dlouhé podržení postranního tlačítka.

Apple Watch Tíseň SOS

24letá maminka nosí hodinky už několik let a využívá je hlavně jako součást lakrosového a basketbalového koučování. Nikdy předtím ale funkci Tíseň SOS nepotřebovala. Její zranění po nehodě bylo natolik vážné, že bylo nezbytné, aby záchranáři dorazili co nejdříve, a to se povedlo.

Její malý syn naštěstí odnesl nehodu pouze modřinami a škrábanci. Kacie utrpěla těžký otřes mozku a několik týdnů pociťovala závratě. Ještě teď navíc musí navštěvovat rehabilitace a léčit se s pochroumanými svaly na krku. Kdyby ale rychle nepřijela sanitka, mohla dopadnout daleko hůře.

Tíseň SOS je v Apple Watch od roku 2016

Apple přidal užitečnou funkci do hodinek v roce 2016 jako součást aktualizace watchOS 3. V USA se delším stiskem postranního tlačítka rovnou aktivuje volání na 911 a odešle textová zpráva s aktuální polohou. Je to podobné, co u nás zvládne aplikace Záchranka, o které jsme se bavili s jejím tvůrcem v 9. díle našeho seriálu Žlutá pohovka.

Pokud nejsou Apple Watch vybaveny LTE modulem (pouze Apple Watch 3, které se u nás s LTE ale zatím neprodávají), tak je nutné, aby se blízko nich nacházel iPhone. Přes ten pak probíhá telefonní hovor.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone XR

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)