Apple Watch iDrby

Apple Watch s LTE se mají objevit ještě tento rok

Apple Watch s LTE

Na podzim bychom se měli dočkat Apple Watch s LTE. Hodinky dostanou novou integrovanou čipovou sadu umožňující připojení k mobilním datům bez iPhonu.

Intel by měl dodat modemy pro mobilní připojení a hodinky budou k dispozici už na podzim tohoto roku. Hlavní přidaná hodnota této novinky bude, že Apple Watch se tak připojí na data bez nutnosti blízkosti iPhonu. I když budete tak třeba venku a iPhone mít doma, přijde vám zpráva nebo notifikace z aplikace.

 

Mark Gurman z firmy Bloomberg tvrdí, že Apple Watch s LTE jdou ve stejných vodách jako iPad. I ten dovoluje díky LTE modulu připojení na mobilní data. Ovšem, nedokážete z něj telefonovat bez propojeného iPhonu. Hlasové funkce tedy nečekejme ani v nových Apple Watch.

Uvidíme, jak by vše fungovalo u nás. Vzhledem k malému prostoru uvnitř hodinek a přítomným komponentům se dovnitř nevejde ani nanoSIM, takže budou muset být mobilní operátoři připraveni na nové Apple Watch a být domluveni s firmou z Cupertina. A to je, jak občas můžeme vidět, u naší slavné trojice těžké.

Zdroj: Appleinsider.com

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)