Apple Watch iDrby

Laboratoř Apple Watch nasbírala 66 tisíc hodin dat od desítky tisíc subjektů

Apple Watch Lab

Apple vyčlenil pro chytré hodinky Apple Watch samostatnou fitness laboratoř. Ta se věnuje přednostně chytrým hodinkám od Applu a za dobu své existence již sesbírala na 66 tisíc hodin dat od tisíců subjektů. Podle ředitele této divize se jedná o více fitness dat, než nasbíral kterýkoliv jiný projekt v historii.

Apple Watch Lab

Podle Jay Blahnika z magazínu Men’s Health se v laboratoři se vystřídalo více než deset ticích participujících. Projekty na sběr souvisejících dat běží nepřetržitě od roku 2012. Laboratoř byla otevřena až v roce 2015. Za tuto relativně krátkou dobu stihla nasbírat okolo 10 tisíců jednotlivých cvičení a 18 tisíc hodin.

Toto zařízení zaměstnává pracovníky, kteří provádí různé druhy cvičení, zatímco jsou monitorováni například pomocí elektokardiografů (ECG). V provozu jsou také speciální masky za údajných 40 tisíc dolarů, které sledují kalorický výdej, spotřebu kyslíku a VO2 MAX.

„VO2 max je definována jako hodnota maximálního objemu kyslíku, který je atlet schopen využít. Měření se provádí v mililitrech na kilogram tělesné hmotnosti za minutu. Laicky řečeno se tedy jedná o měřítko, které demonstruje schopnost těla maximálně využívat kyslík.” 

Primárním cílem je zajistit přesnost nejenom nových aktivit, jako je HIIT (High intensity interval training), která se objevila ve watchOS 4, vypuštěné tento podzim, ale i neustále aktualizovat již existující algoritmy hodinek.

Apple Watch Lab

Komunita vás posune kupředu

Blahnik dodává, že snahou Applu je, aby se uživatelé chytrých hodinek cítili jako součást fitness komunity. Což se stalo možným i díky podpoře watchOS a sledování aktivity přátel. Díky soupeření a zesílení konkurenčního aspektu může pozitivním způsobem ovlivnit sportování veřejnosti.

Tuto snahu doplňuje také výzva LoseIt! Během ní zaměstnanci používající Apple Watch soupeřili mezi sebou o co nejlepší výsledky. Protože podle Applu „každý potřebuje trochu zdravého závodění”.

Apple představil novou generaci chytrých hodinek Watch před dvěma týdny. Apple Watch Series 3 nabízí řadu vylepšení. Která to jsou si můžete přečíst v našem článku.

 

Zdroj: AppleInsider, SvětBěhu.cz

iPhone XR

O autorovi

František Jordán

František Jordán

Sportovec tělem i duší. Vodní slalomář-profík. Vášnivý cestovatel. Nadšený uživatel Apple produktů a vděčný strávník dobrého jídla.