Zdraví

Apple Watch ke Dni matek poskytnou speciální úspěch za vaši aktivitu

aktivita
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Den matek se koná již tuto neděli 14. května a Apple k této příležitosti připravuje speciální výzvu pro majitele Apple Watch.

Tato výzva se v aplikaci Aktivita zobrazí sice už v pátek 12. května, splnit ji a získat za ni úspěch však půjde jen v neděli. Ti, kteří budou chtít získat tento unikátní odznak a samolepku do iMessage ve tvaru růže, budou muset dokončit chůzi, běh nebo jízdu na invalidním vozíku v délce alespoň jedné míle. Zatím není jasné, zda se tato výzva neuskuteční jen pro americké uživatele.

úspěch

Aktivita půjde splnit jak aplikací přímo v Apple Watch, tak s jakýmkoli jiným titulem třetí strany, který s Apple Watch a aplikací Zdraví komunikuje a zaznamenává data o vaší aktivitě (Runkeeper, Endomondo atd.).


Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic, např. jinak ve Velké Británii (čtvrtou postní neděli), jinak v arabských zemích (21. březen) a mnoho dalších. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Obdobné svátky po celém světě existovaly už dávno v historii, např. ve starověkém Řecku se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey = Kybelé, matky bohů.

Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. O pět let později vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek, konající se druhou květnovou neděli.

V Česku se slaví podle amerického vzoru rovněž druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po druhé světové válce byl postupně zatlačován do pozadí oslavami Mezinárodního dne žen (slaveného vždy 8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně. MDŽ se ale zachovává také, podobně, jako v jiných zemích. V některých zemích se oba svátky sloučily.

Zdroj: Wikipedie


 

Den matek není jedinou speciální výzvou

Apple pro Apple Watch už v minulosti tři podobné výzvy pořádal. Na Den díkůvzdání bylo třeba překonat vzdálenost 3,1 míle, na Nový rok jste měli mít splněné všechny vaše denní aktivity a na Den Země, který byl 22. dubna, jste zas měli podniknout třicetiminutové cvičení, pokud jste chtěli speciální odznaky a nálepky získat. Protože od nejstarší výzvy neuběhl ještě ani rok, není zatím známé, zda se budou tyto aktivity opakovat.

úspěch

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone 8 AirPods

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.