iDrby

Apple uveřejnil tři nová videa na téma jak na HomePod

HomePod
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Chytrý reproduktor Apple HomePod už se čile prodává. Proto společnost na svém YouTube kanálu uveřejnila trojici výukových videí, jak jej vlastně ovládat.

Každé video pokrývá konkrétní téma. Jedná se o ovládací prvky pro přehrávání hudby, hlasové povely pro přehrávání hudby bez nutnosti se reproduktoru více než jedenkrát dotknout a na řadu přijde i integrace do vaší domácnosti.

Video „How to adjust HomePod settings“ vás provede nastavením reproduktoru, stejně jako tím, jak si přidat svůj iCloud účet nebo povolit/zakázat přehrávání explicitního obsahu.

Další video se týká ovládacích prvků na jeho dotykové ploše. Při přehrávání hudby vám její dvojí poklepání umožní přejít na další stopu, trojí poklepání pak slouží k přehrání té předchozí. Když klepnete jen jednou, přehrávání pozastavíte, nebo opět spustíte. Pokud na dotykové ploše podržíte prst dostatečně dlouho, aktivujete Siri. Ta v očekávání vašich příkazů vydrží být aktivovaná až půl hodiny.

Třetí a zatím poslední uveřejněné video se věnuje uživatelům povelům pro hlasovou asistentku Siri, na základě kterých lze ovládat přehrávání hudby. Dozvíte se, jaký povel použít pro upravení hlasitosti, jak vybrat konkrétní playlist a další.

 

 

Drahá, nedostupná, ale stylová sranda

Chytrý reproduktor HomePod Apple prodává za 349 dolarů, což je v přepočtu cca 7 200 Kč. Například konkurenční Amazon Echo však nestojí více jak 4 500 Kč, a proto je nastavená cena docela vysoká. Reproduktor je kompatibilní od iPhonu 5s, iPadu Air, iPadu Mini 2 a iPodu Touch 6. generace. Stejně tak je nutné mít alespoň iOS 11.2.5.

HomePod

Apple HomePod je vybaven Siri (která stále neumí česky), přes kterou lze zařízení ovládat a nejen to. Je možné ovládat také příslušenství, které je připojeno přes platformu HomeKit. Pouhým vyslovením příkazu Hey Siri tedy můžete například rozsvítit či zhasnout světla ve své domácnosti a mnoho dalšího. Reproduktoru se také můžete zeptat na počasí, nastavit si budík a mnoho dalšího.

Uvnitř tohoto příslušenství, které bez použití ostatních Apple produktů nedává příliš smysl, tiká procesor Apple A8. Jeho rozměry pak činí 172 mm × 142 mm a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 2,5 kg. I když nepatří mezi největší externí reproduktory, první kritiky hovoří o skvělé jeho produkci. Doufejme tedy, že se jeho distribuce časem dočkáme i u nás. V České republice totiž oficiálně dostupný není.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.