Apple TV iDrby

Dočkáme se letos nové Apple TV? Apple testuje novou verzi se 4K výstupem

4K
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple testuje novou verzi své Apple TV, která má kódové jméno J105 a měla by uživateli poskytnout 4K rozlišení. To není samozřejmě vše.

I když zvenčí zůstane zařízení nejspíš stejné, uvnitř se toho změní hodně, především samozřejmě přibude 4K výstup. Tak alespoň uvádí agentura Bloomberg ve své zprávě. Ta také obsahuje informace o tom, že Apple chce ještě více vtrhnout do našich obýváků, a tak to touto aktualizací Apple TV teprve začíná.

 

Vylepšení po všech stránkách?

Bloomberg tvrdí, že se Apple ještě více soustředí na odladění svého ovladače nejen k tomu, abyste přes něho mohli pohodlněji nakupovat v televizních aplikacích, ale také měli lepší zážitek z hraní her. Apple se soustředí i na software tvOS. Ten nedávno obohatil o aplikaci TV, kterou naznačil směr, jakým se chce vydat. Mnozí jej ale i tak označují za hodně konzervativní. Je tedy možné, že se s novým televizním hardwarem představí i zcela nové pojetí tohoto televizního operačního systému.

To, že chce Apple ze své televize dostat co nejvíce, svědčí i ten fakt, že nedávno najal hlavního manažera produktu Amazon Fire TV Timothy D. Twerdahla. Ten nahradil dosavadního vedoucího projektu Peta Distada, který se nyní s Eddy Cuem zaměří hlavně na získávání nového obsahu pro Apple TV.

Jestli toto bude nová generace televize, nebo se bude jednat o upgrade té stávající, není ani tak důležité. Důležité je to, že Apple se v této oblasti neustále snaží inovovat, přičemž jeho 4. generace Apple TV znamenala jasný průlom v tom, co uživateli může taková malá krabička do jeho obývacího pokoje přinést.

Současná Apple TV 4. generace je k dostání ve dvou variantách a to dle obsažené vnitřní paměti zařízení. 32 GB stojí 4 890 Kč, 64 GB paměťová varianta pak vyjde na 6 490 Kč. K dostání je i různé příslušenství, mezi které se řadí třeba i bezdrátový herní ovladač SteelSeries Nimbus za 1 599 Kč.

Vlastníte některou generaci Apple TV a jste s ní spokojení? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.