Lifestyle

Češi to budou mít do Apple Storu opět o něco blíž

Apple Store Vídeň

V České republice stále čekáme na oficiální kamenný Apple Store. U našich sousedů se ale otevře další obchod americké firmy. Kde bude?

Pokud si chcete udělat výlet do Apple Storu z České republiky, nejlepší možností jsou neměcké Drážďany, které jsou v tuto chvíli nejblíže. Přesto může obyvatele z Moravy cesta přes celou republiku odradit – pro ty máme dobrou zprávu – Apple totiž potvrdil otevření svého dalšího obchodu, který se bude nacházet v hlavním městě Rakouska.

Apple Store na nejslavnější ulici v Rakousku

Vídeň je nádherné město plné památek, luxusních obchodů a restaurací. Nově mezi obchody najdeme i již zmíněný Apple Store, jenž by se měl otevřít opravdu brzo. Nacházet se přitom bude na nádherné a rušné ulici Kärntner Straße, snad nejslavnější ulici v Rakousku.

Apple Store Vídeň

O tom, že by měl kalifornský gigant otevřít svůj další kamenný obchod se spekuluje už od minulého roku, kdy se objevilo několik informací – teprve nyní ale Apple na svých stránkách zveřejnil seznam volných pozic právě pro novou pobočku ve Vídni.

Zajímavé je, že půjde o vůbec první Apple Store v Rakousku. Když se podíváte na oficiální seznam všech Apple Storů na světe, zjistíte, že nejvíce se jich nachází v USA. V Evropě se může těmito obchody pyšnit jen pár zemí. Největší zastoupení přitom má Francie, Německo, Itálie nebo Španělsko.

Otevření podobného obchodu u nás je v nedohlednu a nedá se předpokládat, že by se v nejbližších letech mělo něco změnit. Pokud chcete nakoupit přímo v kamenné prodejně, musíte využít autorizované místní prodejce, nebo si udělat výlet za hranice.

Zdroj: Signa.at

Back to School

O autorovi

Oldřich Korbel

Oldřich Korbel

Milovník filmů, dobrého jídla a cestování. Zálibu našel před pár lety i v Apple produktech. Ve volném čase se rád projede na kole nebo na kolečkových bruslích, nedá dopustit ani na sérii seriálu The Walking Dead.