iDrby

První Apple Store v Koreji se otevře 27. ledna. Je již pětistý

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple oznámil, že jeho první Apple Store v Koreji, a pětistý celkem, se otevře již 27. ledna. Chvíli před zahájením Zimních olympijských her.

Jako obvykle, dveře budou prvně otevřeny v 10 hodin tamního času. Obchod se nachází v nákupním zóně Garosu-gil v Soulu v části Gangnam. Obchod bude otevřel sedm dní v týdnu, a protože se jedná o novou generaci Apple Storů, svým zákazníkům nabídne i služby v rámci Today at Apple. Chybět nebude ani Genius Bar.

App Store

Na lokálních stránkách Applu vítá společnost nový Apple Store pozdravem Hello, který je vyveden měnící se animací z korejštiny na angličtinu. Nechybí ani dodatek o otevření obchodu, které se bude konat 27. ledna.

App Store

O záměru vybudovat první Apple Store v Koreji informoval Apple již před rokem. Původní datum otevření pak mělo být již 30. prosince, ale protože se nestihly všechny dokončovací práce včas, dojde k tomu až na konci ledna. 13. dní před zahájením Zimních olympijských her.

 

Zimní olympijské hry 2018

Zimní olympijské hry 2018, oficiálně XXIII. zimní olympijské hry, se budou konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Slavnostní zahájení proběhne 9. února 2018, ukončení se pak uskuteční 25. února 2018. V Jižní Koreji se uskuteční olympiáda již podruhé. První olympijské hry v této zemi proběhly v roce 1988 v hlavním městě Soulu.

Město Pchjongčchang tak bude třetí či čtvrté asijské město, které hostilo Zimní olympijské hry. První město bylo Sapporo v Japonsku v 1972 a druhé bylo Nagano také v Japonsku v 1998. Soči, kde se konaly Zimní olympijské hry 2014, může být dle různých výkladů počítáno jak do Evropy, tak do Asie.

App Store

Města, která chtěla hostit Zimní olympijské hry 2018, musela do 15. října 2009 podat kandidaturu. Kandidaturu podaly Pchjongčchang, Mnichov a Annecy. Mnichov již hostil Letní olympijské hry 1972 a bylo by to tak první město, které by hostilo Letní olympijské hry a Zimní olympijské hry. Pchjongčchang měl už zájem o pořádání zimních olympijských her 2010 a 2014, ale vždy o několik málo hlasů prohrál.

Jako maskota vybrali organizátoři postavu z korejské lidové pohádky: tygra, který má představovat symbol důvěry a síly. Bílý tygr se jmenuje Suhorang, což v překladu znamená „ochranný tygr“.

Zdroj: Macrumors.com, Wikipedie

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.