iDrby

Apple Store v Dubaji je již otevřený. Jak to na místě vypadalo?

Adam Kos
Autor: Adam Kos

Ve čtvrtek 27. dubna otevřel Apple ve Spojených arabských emirátech svůj další Apple Store. Podívejte se na fotografie, jak to na místě vypadalo.

Obchod v Dubai Mall patří do nové generace obchodů společnosti, které jsou označeny jako Apple Store 2.0. Najdete v nich nejen rostlé stromy, ale i ručně vyráběný dřevěný nábytek. Stejně jako dříve otevřené obchody spadající do jejich druhé generace, obsahuje i ten v Dubaji tzv. Genius Grove. To je místo, kde se mohou konat přednášky, workshopy, různá vystoupení atd.

 

Podle celkové plochy největší na světě

Dubajský Apple Store tak hlavně charakterizují sluneční křídla zkonstruovaná z uhlíkových vláken, která stíní slunci v proniknutí do útrob obchodu. Ty automaticky reagují na aktuálně panující povětrnostní podmínky. I pokud jsou však zavřena, je přes ně vidět na impozantní panorama kolem obchodu. Můžete z něho totiž obdivovat nejen největší budovu světa Burdž Chalífa, ale také dubajskou fontánu.


Dubai Mall je nákupní centrum v Dubaji a největší nákupní centrum na světě podle jeho celkové plochy. Je součástí centra města, které stálo přibližně 20 miliard dolarů. Je zde 1 200 obchodů a přibližně 635 prodejců. V roce 2011 to byla nejnavštěvovanější budova na planetě a navštívilo ji více než 34 miliónů návštěvníků. Do nákupního centra je hlavní vstup z Doha Street, která byla přestavěna na dvoupatrovou silnici v dubnu 2009, Dubajským metrem se sem dostanete červenou linkou – stanice Burj Khalifa/Dubai Mall.

Zdroj: Wikipedie


Na fotografiích je vidět nadšená atmosféra, kterou známe z otevírání i ostatních Apple Storů po celém světě. I zde byla otevírací akce doprovázena speciálním programem, ve kterém vystoupila řada místních umělců.

Zdroj: AppleInsider.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.