iDrby

Apple uzavře Apple Store v Atlantic City a to bez náhrady

Apple Store 5th Avenue
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple Store v Atlantic City otevřela společnost Apple již v roce 2006. Nyní jej uzavírá a náhradu za něho neplánuje. Pracuje v něm přitom na 52 zaměstnanců.

Poslední dobou slýcháme zprávy spíše o tom, že Apple expanduje a otevírá své kamenné obchody Apple Store napříč lokalitami po celém světě. Proto je zpráva, že jeden z nich bude nadobro uzavřený, spíše překvapením. O to více, že se místo něho neotevře žádný jiný. Nebo alespoň ne poblíž toho původního.

Atlantic City

Obchod v Atlantic City se nachází v New Jersey a pracuje v něm 52 zaměstnanců. Hlavním důvodem uzavření obchodu je pokles cestovního ruchu v lokalitě a tím i méně proudících návštěvníků do obchodu. To má samozřejmě také za následek to hlavní, čili menší zisky. Jak je dobře známo, Apple má na provoz svých kamenných prodejen veliké nároky. Otvírá je totiž jen tam, kde je určitá koncentrace potenciálních zákazníků. Proto také v České republice není jediný takový obchod a nakupovat produkty společnosti můžeme jen z oficiální distribuce nebo on-line obchodu společnosti.

Atlantic City

Všichni zaměstnanci však dostali nabídku přejít pracovat do jiné lokality v New Jersey, kde se nacházejí ještě další dva obchody společnosti. Není to tedy tak, že se by se Apple chtěl rozloučit i s nimi. Obchod bude uzavřen 30 června letošního roku, kdy Applu vyprší nájemní smlouva na daný prostor.


První Apple Store v Koreji se otevře 27. ledna. Je již pětistý - Apple oznámil, že jeho první Apple Store v Koreji, a pětistý celkem, se otevře již 27. ledna. Chvíli před zahájením Zimních ...

 

Apple Store v Seattlu se blíží dokončení

Již rok probíhají stavební práce na obchodu Applu v americkém městě Seattle, kde jej budují v obchodním centru University Village, kterému se také přezdívá Village Green. Místo, kde bude nový obchod stát, sloužilo původně jako parkoviště hned vedle obchodního domu, který je v provozu již od roku 2003.

Design obchodu má na svědomí studio Foster + Partners a vychází z nejpopulárnějších obchodů Applu, kterými jsou Michigan Avenue, Downtown Brooklyn či návštěvnické centrum v novém Apple Parku.

Atlantic City

Apple otevření nových obchodů oznamuje jen několik málo týdnů před tím, než se tak má stát. Vzhled k množství dokončovacích prací se však nedá potvrdit, že by k otevření tohoto mělo dojít ještě letos v létě. Přímo se ale nabízí termín zahájení školního roku v nedaleké univerzitě, či začátek prodejů nových generací telefonů iPhone.

Zdroj: AppleInsider.com9to5mac.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.