iDrby

Fotografie zachytila, že z Apple Store na 5. Avenue zmizela jeho ikonická skleněná kostka

Apple Store
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Ten nejdůležitější kamenný Apple Store je od začátku roku v rekonstrukci. Nyní jedna fotografie odhalila, že z něho zmizela jeho ikonická skleněná kostka.

Jeden z nejznámějších Apple obchodů je jedinečný hned z několika důvodů. Budovu navrhl designér Bohlin Cywinski Jackson a kalifornská společnost za ni dostala několik architektonických ocenění. Skleněná kostka byla nejdříve složena z 90 jednotlivých skleněných desek, ale na přání Steva Jobse byly ty vyměněny za 15 obrovských skleněných plátů. To aby obchod zdůrazňoval jednoduchost a čistotu ještě o to více. Tato skleněná kostka však nyní zmizela.

kostka

Pokud se v nějaké podobě vrátí, bude to tedy už její třetí proměna. Třeba se ale dočkáme něčeho úplně jiného. Jen demontáž a odvoz materiálu vyšlo Apple na dva miliony dolarů, takže když už si taková akce zaslouží takovou investici, jistě to bude stát za to. Tato informace unikla od zastupitelů města New York, kteří museli dát Applu k této akci povolení.

 

Pouhá vstupní brána

Samotná kostka zákazníkům slouží jen jako vstup do útrob obchodu, který se rozprostírá pod ní. Expanze samotného obchodu je pojata velice velkoryse. Prodejní plocha by totiž měla být až dvakrát tak veliká a uvnitř by se mělo nacházet i studio rádia Beats 1.

Apple Store 5th Avenue

Rekonstrukce Apple Storu na 5. Avenue se spustila již 20. ledna. Apple namísto něho otevřel náhradní obchod, který se přesunul jen o kousek vedle. 5. Avenue je hlavní ulice v centru Manhattanu v New Yorku. Táhne se od jižního konce Manhattanu do jeho severního konce a kvůli výhledu na park a historickým objektům v okolí je symbolem bohatství New Yorku. Mezi 34. a 59. ulicí je také nejdražší obchodní zónou na světě.

Na této ulici se nachází mnoho známých objektů, jako například New York Public Library, katedrála svatého Patrika, Rockefeller Center, Central Park a Guggenheimovo muzeum. Je zde také spousta obchodů, takže to je nejznámější a nejdražší ulice v New Yorku a patří k nejdražším a nejznámějším i na celém světě. Jsou zde obchody jako Gucci, Armani, Vuitton, Lacoste, NIKETOWN, H&M a spousty dalších.

Zdroj: 9to5mac.com

Back to School

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.