Apple Watch iDrby

Apple by neměl představovat produkty s takovým předstihem. Na co se budeme těšit po 12. září?

AirPods
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple bude ve středu 12. září pořádat svou konferenci, na které bychom se měli dozvědět podobu nových iPhonů pro rok 2018. Co ale ostatní produkty?

Ať už se dočkáme jakéhokoli počtu telefonů iPhone o jakékoli úhlopříčce jejich displejů, doufejme, že se jich na trhu dočkáme dříve, než níže vybraných produktů. I telefony iPhone sice měly v prodeji zpoždění, např. iPhone 4 v bílé barvě se začal prodávat až po půl roce od představení a od dostupnosti černé barevné varianty, u ostatních produktů je to ale ještě horší.

Apple

 

Apple Watch

Hodinky Apple Watch byly prvním moderním produktem Applu, který byl představen dlouho před tím, než jej společnost začala prodávat. Musel tím však reagovat na tlak ze strany ostatních výrobců ale i veřejnosti. Chytré hodinky Applu tak byly představeny již 9. září 2014 s tím, že k dispozici budou „brzy v roce 2015“. Ve skutečnosti se začaly prodávat až 24. dubna 2015, což bylo 227 dní od jejich představení. V tuzemsku jsme si na ně dokonce museli počkat ještě o rok déle.

Bluetooth 5.0 Apple Watch

AirPods

Na revoluční sluchátka AirPods jsme se tak dlouho těšit nemuseli, i když i jejich uvedení na trh se o něco protáhlo. Byly představeny 7. září 2016 s příslibem říjnového prodeje. Tomu se pravděpodobně z výrobních důvodů stalo až v prosinci. Čekání se ale jistě vyplatilo, protože AirPody mnohá veřejnost považuje za nejlepší produkt Applu za poslední léta.


AirPods Se sluchátky Apple AirPods je spokojeno na 98 % zákazníků- 98 % zákazníků společnosti Apple, kteří si koupili Bluetooth sluchátka AirPods, jsou s tímto bezdrátovým příslušenstvím spokojeni. Dotazováno bylo 942 majitelů… ...

 

HomePod

Chytrý reproduktor HomePod byl představen 5. června na WWDC 2017, prodávat se přitom měl začít až koncem stejného roku. Na trh se konečně dostal až 8. února, což bylo 248 dní po jeho představení. A to navíc jen v hrstce zemí. U nás jej tak oficiálně ještě nekoupíte. Kdy a jestli se tak vůbec stane, je ve hvězdách.

HomePod

iMac Pro

Skutečné zvíře mezi stolními počítači, iMac Pro, byl představen 4 dubna 2017. Zákazníci se ho však dočkali až po 255 dnech od představení a to 14. prosince 2017. Apple to tak měl s opravdu odřenýma ušima, aby stihnul vánoční trh.

počítač

AirPower

Bezdrátová nabíjecí podložka AirPower byla představena spolu s iPhony 8 a X, které jako první telefony Applu umožňují bezdrátové nabíjení. Tomu tak bylo před rokem a AirPower stále není na trhu. Původní softwarové chyby vystřídaly ty výrobní a jak je na tom produkt teď, se neví. To se ostatně neví ani o pouzdru pro sluchátka AirPods, které by mělo bezdrátové nabíjení umožňovat. Poslední zmínka o něm je stejně tak zaprášená, jako ta o AirPower.

Apple AirPower

Autor chce tedy tímto článkem říci, že by Apple neměl informovat o produktech, které nemá natolik odladěné, že je v brzké době nemůže uvést na trh. Strhává tím na sebe jen zbytečnou kritiku. Může si za to však sám, protože nás všechny naučil, že co Apple řekne, to také splní. Když tedy začne za 14 dní prodávat iPhony, věříme mu. Když na začátku roku začne prodávat Apple Watch, věříme mu. Když se ale něco nepovede, nelítostně jej kritizujeme. Proč si nenechává zadní vrátka, je otázkou. Inu, kde jsou ty časy, kdy oznámil dostupnost prostým heslem „Today“?

Zdroj: AppleInsider.com

Beats

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.