iDrby iPhone

Jak platit přes Apple Pay iPhonem X? Je to stejně pohodlné jako s Touch ID

USA, Apple Pay

Apple Pay u nás stále nefunguje, ale až jednou bude, a pevně věříme, že to bude brzy, iPhone X zvládne provést platbu i s ověřením pomocí Face ID.

Platební metoda Apple Pay je pro nás v České republice stále nedosažitelná. Lépe řečeno, pro české banky, které zatím s nasazením nijak nespěchají. Do doby, než byl uveden iPhone X, se platba ověřovala přes otisk prstu pomocí technologie Touch ID. Nejnovější iPhone ale otisk prstu nemá čím rozeznat a tak, jako k identifikaci uživatele a odemknutí telefonu, i pro provedení platby poslouží Face ID.

Nakupování s Apple Pay je velmi pohodlné a v podstatě rychlejší než s platební kartou. Telefon totiž máte většinou hned po ruce, zatímco kartu musíte hledat v peněžence. Alespoň tak to mám já. U platby Apple Pay stačí přidržet telefon u bezkontaktní čtečky platebních karet a přiložit prst na tlačítko plochy. Je zaplaceno.

Face ID ověří platbu pro Apple Pay

U iPhonu X se ale ověřuje platba skenem tváře. Tady to funguje ale trochu jinak, protože přiložit telefon a zároveň jej mít před obličejem pro ověření, je docela nepohodlné. Nejdříve se tak ověří tvář a až poté můžete telefon přiložit na čtečku. Dovolil bych si tvrdit, že je to možná ještě rychlejší než u Touch ID. Když totiž otevíráte virtuální peněženku a vybíráte kartu, kterou chcete platit, stejně máte telefon před obličejem. Ten zatím ověří vaší tvář a pak už ho jen přiložíte, bez nutnosti přikládat ještě prst.

Pro lepší představu, jak vše funguje, se podívejte na video. Je zajímavé také vidět, že spuštění aplikace Wallet, ze které můžete pomocí Apple Pay platit, jde urychlit díky nastavení na dvojitý klik vypínacího tlačítka. To pak stačí přesně dvakrát rychle stisknout a ihned se vyvolá tato aplikace.

Zdroj: Macrumors.com

Beats

O autorovi

Tomáš Svoboda

Tomáš Svoboda

Administrátor a majitel Appliště.cz, videopodcaster, filmový fanoušek, audiofil a milovník dobrého jídla. A taky hroznej rejpal :)