Aplikace

Apple Pay je nově dostupné v Dánsku, Finsku, Švédsku a Spojených arabských emirátech

USA, Apple Pay
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Již dvacet světových zemí může využívat služby Apple Pay. Nově k nim patří i Dánsko, Finsko, Švédsko a Spojené arabské emiráty.

Informace o nových státech podporující Apple Pay přišla z oficiálních vývojářských stránek Applu. To aby byli místní vývojáři informováni o tom, že již mohou tuto službu implementovat do svých aplikací. Společnost rovněž zveřejnila aktiva společnosti na svých regionálních webových stránkách a uživatelům poskytla bližší informace o službě stejně jako informace o finančních institucích, které v dané zemi Apple Pay podporují.

rozšíření služby

Severoevropské státy však poskytují pouhou mutaci stránky americké, kde nejsou přeloženy ani doprovodné obrázky. Plnou lokalizaci poskytují jen stránky Spojených arabských emirátů, které nabízejí i odkazy na on-line portál Ounass a seznam zúčastněných prodejců.


Apple Pay je mobilní platební a digitální peněženka od společnosti Apple Inc. Ta umožňuje uživatelům provádět platby pomocí telefonů iPhone, hodinek Apple Watch, tabletů iPad nebo počítačů Mac. Apple Pay pracuje s většinou stávajících bezdotykových terminálů. Umožňuje uživatelům provádět platby osobně, v aplikacích systému iOS nebo na webu.

Služba je velmi podobná bezkontaktním platbám, které se již v mnoha zemích používají, s přidáním dvou-faktorové autentizace pomocí Touch ID, PINu nebo hesla, umožňuje zařízením Apple bezdrátově komunikovat s prodejními systémy pomocí NFC.

Zdroj: Wikipedie


Sliby se mají plnit

Ve Švédsku a Finsku podporuje službu Nordea Group a St1. Nordea a Jyske Bank pak nabízí počáteční integraci služby v Dánsku. Zákazníci ve Spojených arabských emirátech mohou poskytovat karty Visa i Mastercard vydané společnostmi Emirates NBD, Mashreq Bank, HSBC, RAKBANK, Standard Chartered a Emirates Islamic.

Oznámení nově příchozích tak splňuje slib udělený finančním ředitelem Applu Lucem Maestrim. Ten v srpnu letošního roku, během představování čtvrtletního výkazu výnosů společnosti, uvedl, že se Apple Pay do konce roku dočká rozšíření ještě o čtyři nové státy. Je tedy nepravděpodobné, že by služba do konce roku ještě více rostla. Dá se ale předpokládat, že v tom příštím se rozšíří do Německa, Polska, Nizozemí a Indie. Ta jediná je však potvrzená i samotnou společností.

Zdroj: Appleinsider.com 

iPhone Xs

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.