Apple Watch iDrby

Apple Pay Cash přijde s iOS 11.1

wallet
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Služba Apple Pay Cash měla být již součástí systému iOS 11. Nyní to vypadá, že bude konečně uvolněna s jeho desetinovou aktualizací.

Apple rozšířil testování služby na své maloobchodní zaměstnance, kteří již mohou službu využívat a tím ji i patřičně vyzkoušet v opravdu ostrém nasazení. Jejich zařízení totiž Apple aktualizoval interní verzí systému iOS 11.1. K aktivaci služby musíte zadat své jméno, adresu bydliště, číslo sociálního zabezpečení a datum narození.

wallet

Apple Pay je mobilní platební a digitální peněženka od společnosti Apple Inc. Ta umožňuje uživatelům provádět platby pomocí telefonů iPhone, hodinek Apple Watch, tabletů iPad nebo počítačů Mac. Apple Pay pracuje s většinou stávajících bezdotykových terminálů. Umožňuje uživatelům provádět platby osobně, v aplikacích systému iOS nebo na webu.

Služba je velmi podobná bezkontaktním platbám, které se již v mnoha zemích používají, s přidáním dvou-faktorové autentizace pomocí Touch ID, PINu nebo hesla. Umožňuje zařízením Apple bezdrátově komunikovat s prodejními systémy pomocí NFC.

Apple Pay je od října roku 2014 dostupné v USA, dále následovala podpora pro Velkou Británii, Kanadu, Austrálii, Čínu, Singapur, Švýcarsko, Francii, Hongkong, Rusko, Nový Zéland, Japonsko, Španělsko, Irsko, Čínskou republiku, Itálii, San Marino, Vatikán, Dánsko, Finsko, Švédsko a Spojené Arabské Emiráty.

Zdro: Wikipedie


U nás si počkáme

Služba Apple Pay Cash byla oznámena na WWDC 2017 a měla být součástí iOS 11 a watchOS 4. Její dostupnost tedy měla být k 19. září tohoto roku. Uživatelé služby Apple Pay s ní mohou rychle odesílat a přijímat peníze od svých přátel a rodiny jednoduše, rychle a bezpečně.

wallet

Vše vyřídí aplikace Zprávy. V ní stačí přejít na symbol App Storu, z nabídky aplikací vybrat Apple Pay, zvolit částku, zvolit svou platební kartu a transakci autorizovat pomocí otisku prstu nebo Face ID na novém iPhonu X. Apple Pay Cash však bude umět vyřizovat i hlasová asistentka Siri. Té bude stačit dát příkaz, aby určitý obnos určené osobě odeslala.

Tato peer-to-peer platební funkce bude zatím dostupná jen ve Spojených státech. Apple však o dalším rozšíření jedná s příslušnými orgány. Vzhledem k tomu, že Apple Pay v České republice dostupné není, je nepravděpodobné, že bychom se v tuzemsku této služby v dohledné době dočkali.

Zdroj: 9to5mac.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.