Apple Watch iDrby

Apple Pay Cash v iOS 11 nenajdete, přijde až s následující aktualizací

USA, Apple Pay
Adam Kos
Autor: Adam Kos

Apple v předvečer uvolnění oficiální verze iOS 11 oznámil, že Apple Pay Cash nebude jeho součástí. Uživatelé se jej dočkají až v některé další desetinové aktualizaci.

Mezi novinkami oznámenými na WWDC 2017 figurovala i funkce Apple Pay Cash, která měla být součástí iOS 11 a watchOS 4 a měla být tedy dostupná již dnes 19. září. Apple ji ale nejspíše nestihl zcela odladit, a proto bude tato funkce dostupná až v některé další desetinové aktualizaci těchto systémů.

Uživatelé služby Apple Pay s ní mohou rychle odesílat a přijímat peníze od svých přátel a rodiny jednoduše, rychle a bezpečně. Vše vyřídí aplikace Zprávy. V ní stačí přejít na symbol App Storu, z nabídky aplikací vybrat Apple Pay, zvolit částku, zvolit svou platební kartu a transakci autorizovat pomocí otisku prstu nebo Face ID na novém iPhonu X.

 

Apple Pay Cash nejdříve v USA

Apple Pay Cash však bude umět vyřizovat i hlasová asistentka Siri, které bude stačit dát příkaz, aby určitý obnos určené osobě odeslala. V obou případech je podmínkou jen to, mít kreditní nebo debetní kartu uloženou v aplikaci Wallet. Využít však lze i Apple Pay Cash card.

apple pay cash

Tato peer-to-peer platební funkce bude dostupná pro telefony iPhone, tablety iPad a hodinky Apple Watch. Na stránkách informujících o této službě však přibyla zmínka, že bude dostupná až letos na podzim. Kdy přesně se tak stane, samozřejmě známo není. I tak však bude tato služba dostupná zatím jen ve Spojených státech amerických. Apple však o dalším rozšíření jedná s příslušnými orgány.

Díky tomu, že Apple Pay v České republice dostupné není, stejně tak ani česká Siri, je nepravděpodobné, že bychom se v tuzemsku této služby v dohledné době dočkali. Pokud však máte naplánovanou cestu za oceán, budete ji tam moci směle vyzkoušet.

Zdroj: Macrumors.com

iPhone XR

O autorovi

Adam Kos

Adam Kos

Redaktor na volné noze, milovník filmů, hudby, turistiky a nadšenec do moderních technologií.